Репетиторство може бути ефективним, адже забезпечує прогрес, який у середньому дорівнює пʼяти додатковим місяцям навчання. Водночас, заняття у невеликих групах показали неоднозначні результати, адже у деяких випадках індивідуальні уроки мали кращі успіхи, а в інших – навчання у групах мало такий самий або вищий за репетиторство ефект.
Такі дані показало британське метадослідження Teaching and Learning Toolkit, передає Нова українська школа. Згідно з аналізом, варіативність результатів може свідчити про важливість конкретного типу та якості викладання, а не кількість дітей у групі.
Програми, які передбачають залучення учителів чи волонтерів, можуть покращувати успішність школярів, але мати меншу ефективність, ніж ті, де працюють досвідчені, спеціально підготовлені вчителі.
Згідно з дослідженням, репетиторство показує кращі результати у початковій школі, ніж у середній, різниця приблизно у два місяці. Водночас, результати в математиці виявилися значно нижчими (+2 місяці), ніж у навчанні грамотності (+6 місяців).
Короткі регулярні заняття, близько 30 хвилин, 3-5 разів на тиждень, забезпечують оптимальний ефект. Результати від онлайн-занять були такими самими, як і від офлайн уроків.
Дослідження проводили в семи країнах світу, і результати в усіх випадках були подібними.
Загалом індивідуальні уроки показали значну ефективність у покращенні успішності дітей. Такі уроки можуть допомогти учням, які мають низьку успішність або відчувають певні труднощі в засвоєнні матеріалу.
Водночас, репетиторство стане корисним, якщо буде додатковим до звичайних уроків.