ОАЕ успішно запустила першу в світі арабську місію на Марсі

Об’єднані Арабські Емірати успішно запустили свій зонд на Марс у неділю, відзначивши першу міжпланетну місію арабського світу – і першу з трьох міжнародних місій на Червону планету цього літа.

Зонд вилетів із космічного центру Танегасіма в Японії після затримки минулого тижня через негоду. Твердий ракетний підсилювач успішно відокремився від ракети-носія, і зонд встановив двосторонній зв’язок із наземним сегментом в Дубаї.

Зонд Аль Амаль, як його називають арабською мовою, очікується, що на Марс прибуде до лютого 2021 року. Зонд залишиться на орбіті марсіанський рік – еквівалентно 687 дням на Землі – для збору даних про атмосферу Марса.


Зонд «Надія» – це останній і наймасштабніший крок ОАЕ в його процвітаючому космічному секторі.
ОАЕ запускала супутники раніше – у 2009 та 2013 роках – але вони були розроблені разом з південнокорейськими партнерами. Країна створила своє космічне агентство у 2014 році і поставила амбітні цілі, включаючи колонію на марсіанській поверхні до 2117 року.

Чтайте також:  Локдаун для невакцинованих та жорсткий контроль: Італія змінює правила, щоб зупинити нову хвилю COVID-19

Більшість місій на Марсі розробляються від 10 до 12 років, але вченим ОАЕ було достатньо шести років, щоб здійснити проект.

Вони вирішили використати Надію для створення першої повної картини клімату Марса протягом марсіанського року, сказала Сара Аль Амірі, керівник наукової місії.