“Можемо повністю втратити контроль” Депутатка приголомшила заявою про важливий закон. “Хаос буде продовжуватися”

У Раду внесли законопроєкт про перегляд тарифів на зелену енергетику. Зараз його розглядає комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг. Детально про це розповіла депутатка Вікторія Гриб в ефірі каналу “Україна 24”.

“Законопроєкт дуже важливий для України, тому що якщо ми будемо рухатися далі без нього, у нас хаос в енергетиці, хаос неплатежів буде продовжуватися. Якщо вже борги держави перед зеленою енергетикою, атомною енергетикою та іншими гравцями ринку становлять приблизно 50 млрд гривень, то уявіть собі, що ми будемо робити, коли продовжать будуватися і сонячні енергостанції, і інші”, — сказала вона.

Депутатка зазначила, що в законі йдеться не тільки про тарифи, а й про інші важливі аспекти.

“Мова йде не тільки про те, щоб знизити зараз тариф на 7,5% для вітру і 15% для сонця, а також про те, щоб навести порядок в будівництві. Дозволи на будівництво видавалися “Укренерго” хаотично. У нас на сьогодні вже більше сонячних станцій, ніж було заплановано в нашому енергетичному плані. Саме тому необхідно прийняти цей законопроєкт, який сьогодні уряд вніс до парламенту. Якраз комітет з енергетики та ЖКГ проголосував за те, щоб його можна було винести завтра в зал і проголосувати за нього. Єдине, що також розглядалися правки. Було подано приблизно 1 300 правок, які я вважаю поправочним спамом”, — сказала вона.

Чтайте також:  У Міненерго обговорили стан ринку нафтопродуктів в Україні

Гриб назвала наслідки, які будуть, якщо Верховна Рада не прийме закон.

“Тоді інвестори підуть в арбітражі, і для України це буде дуже невигідно, тому що міжнародний арбітраж може призначити оплату всіх тих коштів, які інвестори вкладали в нашу економіку. Крім того, можуть призначити штрафи. Це мільярди доларів. Крім того, якщо ми не приймемо закон, то будуть будуватися сонячні та гідростанції, і ми втратимо повністю контроль над галуззю”, — сказала вона.

Гриб додала, що неприйняття закону також негативно позначиться на інвестиційному іміджі України як країни, яка виконує свої зобов’язання.

Нагадаємо, Кабінет міністрів 10 червня підписав меморандум про врегулювання проблемних питань з виробниками зеленої електроенергії. Умовами меморандуму передбачається прийняття закону про зелені тарифи до 1 серпня поточного року, інакше досягнуті компромісні домовленості втратять свою силу.

Чтайте також:  «Кремль лякає Зеленського «режимом найвищої бойової готовності» – Портников

Інвестори вклали в будівництво українських зелених електростанцій понад 4 млрд євро. Україна обіцяла їм окремий “зелений тариф”, за яким вона повинна була купувати всю вироблену енергію до 2030 року, однак ці закупівлі не почалися.