Apple патентує революційну систему управління AR-окулярами за допомогою очей

Компанія Apple подала патентну заявку на технологію управління AR-окулярами за допомогою погляду.

Система буде визначати дії користувача по руху очей, морганню і фокусуванні на одній точці.

Згідно з численними витокам, інноваційні Apple Glasses знаходяться в розробці більше трьох років і незабаром будуть представлені масовій аудиторії.

Apple і Foxconn вже приступили до тестування прототипу AR-окулярів, а також запатентували декілька технологій для управління гаджетом. Остання заявка присвячена новому способу управління гаджетом – контролю за допомогою погляду, повідомляє 9to5Mac.

Що відомо про новий пристрій Apple Glasses
Судячи з опису патентної заявки, на оправі Apple Glasses не буде зайвих елементів керування, максимум – невелика сенсорна панель і кнопка живлення для ввімкнення і вимкнення AR-окулярів. Власники Apple Glasses використовуватимуть власні очі для взаємодії з операційною системою rOS, яка буде виведена на екран пристрою.

Чтайте також:  Випадково видалили важливий файл на ПК – не проблема: Windows File Recovery допоможе

Наприклад, для закриття додатків потрібно буде провести поглядом від нижньої межі дисплея до верхньої, на кшталт останньої версії інтерфейсу iOS та iPadOS. А якщо користувач захоче вибрати конкретний пункт в меню, він повинен буде моргнути або сфокусувати погляд на іконці протягом декількох секунд.

Крім того, компанія Apple встановить в оправу набір мікрофонів і динаміків для управління за допомогою Siri. Голосовий помічник буде повністю інтегрований в систему Apple Glasses і зможе управляти будь-якими програмами.

Патент також описує технологію калібрування по очах, яка дозволить уникнути помилкових спрацьовувань. У момент активації, окуляри проаналізують стан очей і закріплять “початкове положення” для подальшої взаємодії з системою.

Це не перший випадок, коли Apple розглядає людське око в ролі “пристрою введення”. Минулого місяця компанія запатентувала набір датчиків, які стежать за пересуванням очей для фокусування на зовнішніх об’єктах. Apple відзначає, що розробка знайде застосування не лише в Apple Glasses, а й в інших продуктах екосистеми, включаючи iPhone, iPad, MacBook і Apple TV.

Чтайте також:  У мережі показали "мертве" українське село, мороз по шкірі: "Як Прип'ять"

За інформацією аналітика Мінг-Чі Куо і авторитетного інсайдера Джона Проссером, Apple Glasses будуть представлені в кінці цього року, але надійдуть в продаж тільки в кінці 2021 року або початку 2022.