Тисячі американських робітників виходять у “Страйк за чорні життя”

Організатори кажуть, що економічна нерівність та системний расизм лише погіршилися з моменту пандемії

Students across New York City staged walkouts from school to join a Black Lives Matter protest in Union Square on April 14, 2015.

Десятки тисяч робітників по всій країні відмовилися від роботи в понеділок на знак солідарності з рухом Black Lives Matter, сподіваючись наблизити увагу до нерівності доходів та системного расизму, який, за їхніми словами організатори, посилився під час пандемії коронавірусу.


Робітники по всій країні страйкували 20 липня з вимогою припинити системний расизм та згадати Джорджа Флойда. Дивіться сцени з DC та Burham, NC (The Washington Post)

“Страйк за чорне життя”, як лідери озвучили кампанію, представили працівників із широкого кола галузей. Участь взяли члени Міжнародного союзу службовців служби, Міжнародного братства командників, Американської федерації вчителів та десятки інших трудових і політичних груп.

Кампанія наполягає на «однозначній декларації про те, що Чорні життя важливі» від ділових та політичних лідерів, та закликає урядовців «переосмислити нашу економіку та демократію» з урахуванням громадянських прав. Організатори також закликали бізнес “усунути расизм, верховенство білих та економічну експлуатацію” та забезпечити доступ до організації профспілок, згідно зі списком вимог, розміщеним на веб-сайті страйку.

Чтайте також:  Долар та євро очманіли: банки та обмінки різко змінили курс валют

Організатори не мали точних даних про те, скільки людей пішли з роботи, але заявили, що близько 1500 двірників у Сан-Франциско. Близько 6000 медсестер із 85 будинків престарілих у Нью-Йорку, Нью-Джерсі та Коннектикуті пікетували поза своїми робочими місцями. Загалом демонстрації відбувалися у 200 містах.

Протестуючі в деяких містах назвали поводженням своїх роботодавців із погодинними працівниками, багато з яких чорні. Співробітники компанії “Макдональдс” за межами Сент-Луїса пішли на підвищення заробітної плати, а робітники в Детройті закликали до більшого захисту на робочому місці проти коронавірусу, повідомляє SIEU.