Японія платитиме своїм компаніям, щоб ті повернулись з Китаю або переїхали в інші країни

Токіо шукає способи знизити залежність від виробництва в Китаї


Уряд Японії почне субсидувати деякі компанії для інвестування в заводи в Японії і Південно-Східній Азії в межах зусиль по зниженню залежності від виробництва в Китаї.

Як повідомляє Bloomberg, всього 57 компаній, до числа яких увійшли виробник масок Iris Ohyama та Sharp Corp, отримають від уряду 57,4 млрд єн ($536 млн) для переведення виробництва з Китаю назад до Японії. Ще 30 компаній отримають гроші для інвестицій в інші країни Південно-Східної Азії, такі як В’єтнам, М’янма, Таїланд.

Видання нагадує, що ще в березні прем’єр-міністр країни Сіндзо Абе заявив, що Японія повинна повернути виробництво на батьківщину або диверсифікувати його з заводами в інших азіатських країнах, щоб зменшити свою залежність від Китаю.

По мірі погіршення відносин між США і Китаєм і посилення торгової війни посилюються дискусії про те, як компанії і країни можуть диверсифікувати ланцюжки поставок, щоб зменшити свою залежність від Китаю. До сих пір жодна інша країна не приймала конкретної політики для заохочення таких змін, пише Bloomberg.

Чтайте також:  Фінансовий комітет затвердив «антиколомойський» закон

У нормальних умовах Китай є найбільшим торговельним партнером Японії, і японські компанії вкладають туди великі інвестиції. Однак спалах пандемії розірвав ці економічні зв’язки і нашкодив іміджу Китаю в Японії.

Уряд прем’єр-міністра Сіндзо Абе роками намагався поліпшити відносини з Китаєм після антияпонських повстань 2012 року, але поширення коронавірусу і територіальний спір щодо островів і газових родовищ в Східно-Китайському морі, які тривають, стали на перешкоді цим зусиллям.