«ДТЕК» до кінця року встановить систему накопиченя енергії

Компанія також розглядає можливість підключення накопичувачів до своїх відновлювальних джерел енергії

Приватна енергетична компанія «ДТЕК Енерго» підписала контракт з американською компанією «Honeywell» на постачання літій-іонної системи накопичення енергії (СНЕ) потужністю 1 МВт і місткістю 1,5 МВт⋅год. Про укладення договору повідомляє пресслужба «ДТЕК».

У пресрелізі зазначається, що до кінця року партнери планують запустити батарею на майданчику Запорізької ТЕС (м. Енергодар). За словами генерального директора «ДТЕК Енерго» Дмитра Сахарука, це буде перша в Україні СНЕ промислового масштабу.

«Для стабільної роботи енергосистеми країни важливий баланс, необхідні високоманеврові потужності й накопичувачі енергії. СНЕ дозволяє відкласти споживання і використання електроенергії до того часу, коли це буде потрібно споживачам. Батареї будуть надавати допоміжні послуги системному оператору НЕК «Укренерго» гарантуючи надійну роботу енергосистеми країни», – сказав Дмитро Сахарук.

«ДТЕК» також розглядає можливість підключення накопичувачів до своїх відновлювальних джерел енергії, але це питання потребує додаткового законодавчого врегулювання.

Чтайте також:  Facebook продовжує зростати, незважаючи на бойкот реклами

«Наша система управління енергією «Experion Energy» допоможе «ДТЕК» стати піонером на українському ринку, дозволивши створити бізнес-модель управління активами накопичення енергії. Також вона дасть можливість збалансувати енергосистему в міру збільшення частки поновлюваних джерел енергії в Україні», – додав Ерен Ергін, генеральний директор з відновлюваної енергетики та розподіленим активам «Honeywell Process Solutions».

Як повідомлялося раніше, для сонячних і вітрових електростанцій властиве непостійне виробництво електроенергії, яке залежить від погодних умов. Одним із можливих варіантів для покращення безпеки постачання може бути використання систем накопичення електричної енергії (energy storage).

20 липня комітет ВРУ з енергетики та ЖКП рекомендував до ухвалення проєкт закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення умов підтримки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії, №3658».

Згідно із законом, вводиться новий учасник ринку електричної енергії – оператор системи накопичення. У ньому прописана умова для оператора системи передачі щодо участі його як оператор системи накопичення.

Чтайте також:  Іран обвинуватив Ізраїль у вбивстві провідного вченого-ядерника, обіцяє помститись

21 липня Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому законопроєкт № 3658, який у першу чергу передбачає зниження «зеленого» тарифу. Депутати не вносили правку про продовження терміну дії зелених тарифів на два роки. Напередодні на цьому наполягали ряд профільних і бізнес-асоціацій.

Віцепрезидент «Energy Club» Іван Григорук запевняє, що потрібно змінити законодавство в частині правил роботи банків, які видавали кредити, насамперед банків-резидентів («Укргазбанк», «Укрексімбанк», «Ощадбанк»). На його думу, необхідно внести зміни до Постанови Національного банку №351, в якій вказано, що строк реструктуризації кредитних зобов’язань можливо збільшувати тільки на один рік. Адже, виходячи з того, що в законі написано зменшення «зеленого» тарифу на 7,5-15%, ці компанії автоматично потрапляють під банкрутство, тому що фізично строки окупності ВДЕ збільшаться, а банки-резиденти не зможуть зробити реструктуризацію більше ніж на рік.