Франція ввела «найсуворіші обмеження» через коронавірус

Під заборону підпадають навіть обіди в колі великої родини

У рамках боротьби з поширенням нового коронавірусу у Франції набули чинності анонсовані напередодні владою суттєві обмеження на пересування людей. З опівдня вівторка, 17 березня, жителям країни дозволяється виходити на вулицю тільки з професійних або медичних причин, а також для купівлі товарів першої необхідності і ліків. Обмеження діятимуть щонайменше 15 днів. Про це повідомляє DW.

Також залишати помешкання дозволяється у разі «нагальних родинних причин» – наприклад, для догляду за немічним родичем або дітьми, оскільки школи і дитячі садки закриті по всій країні з понеділка. Дозволяються нетривалі заняття спортом неподалік від дому, якщо вони не проводяться в групі, а також вигул собак.

Міністр внутрішніх справ Крістоф Кастанер назвав заходи «найсуворішими в Європі». Він додав, що всі «заходи в групах заборонені». У якості прикладів він навів спільні обіди в колі великої родини, перегляд телевізійних програм у широкому колі або ігри в карти з друзями.

Чтайте також:  Українські ліки від коронавірусу вже тестують у Німеччині

Контролюватимуть дотримання обмежень майже 100 тисяч співробітників поліції, зазначив Кастанер. За порушення громадянам загрожують штрафи в розмірі 135 євро.

В Італії та Іспанії вже діють аналогічні правила.

Нагадаємо: у звʼязку з поширенням по всьому світу коронавірусу COVID-19 і для уникнення спалаху цієї інфекції в Україні Кабінет Міністрів з 18 березня запроваджує нові жорсткі заходи – припинення пасажирських перевезень по всій країні.