“Полегшить негаразди цивільного населення”. Глава ОБСЄ схвалив нову домовленість про Донбас. “Важливий крок”

Голова ОБСЄ Еді Рама привітав Тристоронню контактну групу у зв’язку з домовленістю про припинення вогню на Донбасі.


Про це йдеться у заяві, опублікованій на сайті ОБСЄ. Угода набуде чинності з 27 липня 2020 року і діятиме до повного врегулювання конфлікту.

“Ця угода є важливим кроком до повного, сталого та всебічного припинення вогню, а також до виконання одного з головних висновків Паризького саміту в Нормандії. Реальне припинення вогню полегшить також негаразди цивільного населення в зоні конфлікту”, – сказав Рама.

Голова ОБСЄ запевнив про підтримку зусиль Тристоронньої контактної групи та “нормандської четвірки”, а також висловив надію на повне виконання мінських домовленостей та висновків, досягнутих на Паризькому саміті в Нормандії 9 грудня 2019 року. Йдеться про саміт “нормандської четвірки” в Берліні, на якому вперше зустрілись Зеленський та Путін. На саміті домовились про обмін полоненими, який відбувся 29 грудня, розведення військ на лініях зіткнення та повне припинення вогню.

Чтайте також:  "Автомати видали навіть слідчим і операм": Київ опинився під реальною загрозою терактів

Рама підкреслив ключову роль Спеціальної моніторингової місії в Україні у моніторингу та підтримці імплементації Мінських угод. Також Еді Рама наголосив, що основним пріоритетом головування Албанії в ОБСЄ до 2020 року є сприяння мирному вирішенню кризи в Україні.

Що передбачають нові домовленості про режим тиші?

Забороняються будь-які наступальні й розвідувально-диверсійні дії, а також використання літаючих апаратів сторін.

Не можна розміщувати важке озброєння у населених пунктах та їх околицях.

Створення координаційного механізму, який реагуватиме на порушення режиму припинення вогню.

Дисциплінарні заходи за порушення режиму припинення вогню і повідомлення про них координатора ТКГ.

Заборона застосування вогню. У відповідь стріляти можна у разі наступальних дій, якщо вогонь відкритий за наказом відповідного керівництва ЗСУ і керівництва збройних формувань ОРДЛО після безуспішної спроби використовувати координаційний механізм.

Чтайте також:  Війна в Україні: Туреччина заборонила прохід у Чорне море для кораблів РФ