Вчені з’ясували, що антитіла й імунітет – не єдина захисна зброя організму проти коронавірусу

Т-клітини здатні «пам’ятати» перенесені людиною хвороби протягом десятиліть

Вчені досі не знають, яку кількість антитіл потрібно, щоб людина вважалася захищеною проти коронавірусу COVID-19, заявив вакцинолог школи медицини Маунт-Синай в Нью-Йорку Флоріан Краммер, пише Forbes.

Це може бути проблемою при створенні вакцини: її захист буде діяти не постійно, а якийсь час.

«Таке відбувається з багатьма вакцинами. Це не проблема, можна вакцинуватися заново», – заспокоює Краммер.

Поступове зникнення антитіл – не привід для паніки, тому що це не єдиний інструмент імунітету, який захищає від інфекції. Як пояснюють науковці, імунітет використовує для цього також два види клітин: Т-лімфоцити, здатні знаходити і знищувати заражені вірусом клітини, і B-лімфоцити, які можуть сприяти виробленню антитіл.

«Якщо ви через якийсь час заразитеся заново, хвороба буде слабшою. Вона не буде такою ж сильною, як перший раз, тому що ваші B-клітини і Т-клітини пам’ятають вірус і швидко відреагують», – зазначив Краммер.

Чтайте також:  Підлітки в Україні захопилися смертельно небезпечною розвагою – снюсами

Поява Т-клітин у випробувачів прототипів вакцини від коронавірусу відзначали як мінімум три різні команди – розробники «оксфордської» вакцини з AstraZeneka, варіанти вакцини від Pfizer і BioNTech, а також китайського прототипу від CanSino Biologics Inc.

Антитіла в крові легше виявити і виміряти, ніж T-клітини, до того ж вони можуть боротися з інфекцією на ранніх стадіях, тому творці вакцин в першу чергу добиваються їх появи, додає агентство.

Т-клітини здатні «пам’ятати» перенесені людиною хвороби протягом десятиліть. Наприклад, у людей, які перенесли важкий гострий респіраторний синдром (SARS) в 2003 році, через 17 років, як і раніше проявляється реакція Т-клітин, пише Bloomberg.

«Антитіла зникають з часом. Це не означає, що імунітету не залишається. Це означає, що потенційно Т-клітини й інші клітини відреагують набагато краще вдруге, так що серйозних наслідків [для здоров’я] не буде», – заявив Bloomberg керівник відділу діагностики швейцарської компанії Roche Holding AG Томас Шінекер.

Чтайте також:  Епідемії, які загрожують українцям в найближчий період

Нагадаємо, США заплатять фармкомпаніям Pfizer і BioNTech $2 млрд за 100 млн доз вакцини від коронавірусу.