Ліки проти коронавірусу: як шахраї обдурюють українців

В інтернеті продають все — від експрес-тестів до вакцин проти коронавірусу. А відома фармацевтична компанія навіть на великих каналах прорекламувала свої ліки проти коронавірусу.

З поширенням коронавірусу в Україні з’являється все більше шахраїв, які хочуть на цьому заробити. Ми зібрали кілька препаратів, які продають як засіб проти коронавірусу, а також розповімо що робити, аби не натрапити на таких шахраїв.

Юрія-Фарм” поширюють інформацію про те, що начебто за висновками провідних вчених препарат Декасан ефективно протидіє вірусам, зокрема коронавірусу. Таку рекламу поширювали ЗМІ, серед яких 1+1 та УНІАН.

Це не ліки від коронавірусу, а пряма брехня. СБУ або ж МВС мають відразу брати й розслідувати цю справу,
– розповідає громадський активіст в ефірі 24 каналу Дмитро Шерембей.

Напередодні Національний інститут фтизіатрії і пульмонології ім. Ф. Г. Яновського Національної академії медичних наук України опублікував інформаційний лист, в якому заявляють, що перевірили ефективність препарату на різних коронавірусах і не виявили стійких до нього штамів. Зокрема, пояснюється, що декаметоксин здатний “протидіяти коронавірусу та концентруватися на клітинах організму людини”.

Чтайте також:  ЄС офіційно дозволив вільний в'їзд ще з 10 держав. Україна – за бортом

Так, автори пропонують мити руки декаметоксином, і горло полоскати, і в очі його закапувати, і навіть заливати в небулайзери для профілактичних інгаляцій. Тобто, рятуватися “чудо-препаратом” в умовах світової пандемії.

На жаль нам не вдалося отримати коментар від самого інституту, оскільки за номером, вказаним на інформаційному листі, не відповідають, а у приймальні кажуть, що не можуть скерувати до людини, яка надасть коментар. Втім, лікарі й фахівці наголошують, що така інформація неправдива.

Зокрема, екс-очільниця МОЗ Уляна Супрун. Вона зазначає, що поширювати брехню про ліки проти коронавірусу в умовах пандемії й великого занепокоєння суспільства — це фактично злочин проти українців.

Телеведуча Мар’яна Романяк, яка знялася у рекламі, заявила, що компанія погодила інший текст рекламного ролика, який транслювали в ефірі. Якщо ролик не приберуть, жінка звернеться до суду.

Чтайте також:  У Хмельницькому липові "податківці" влаштували терор бізнесменам: "Гроші на бочку - і жодних проблем"

Згідно з Законом України про рекламу, основною вимогою є надання об’єктивної інформації. Спираючись на коментарі медиків, ми бачимо, що цю вимогу порушили у рекламі.