До 2040 року люди викинуть в навколишнє середовище 1,3 млрд тонн пластику

У 2016 році в океан було скинуто майже 11 млн тонн пластику

Кількість пластикового сміття в океані може потроїтися до 2040 року: його стане приблизно 1,3 млрд тонн. До 2050 року в водах його стане більше, ніж риб, повідомляє HighTech Plus з посиланням на ВВС.

За словами дослідників з Фонду Еллен Макартур, Оксфордського університету, Лідського університету і організації Common Seas, для того, щоб зупинити процес забруднення, буде недостатньо боротьби з пластиковими пакетами і одноразовими трубочками для коктейлів.

Для скорочення відходів необхідні більш жорсткі заходи, наприклад, вдосконалення системи збору та утилізації відходів, особливо в країнах, що розвиваються, скорочення споживання пластику й інвестиції в альтернативні матеріали, а також скорочення імпорту пластикових відходів.

У доповіді вказано, що понад 1,3 млрд тонн пластикових відходів потраплять в природу і забруднять землю, річки і океани протягом наступних 20 років без вжиття рішучих дій.

Чтайте також:  Мінсоцполітики сподівається на впровадження накопичувальної пенсійної системи для всіх з 2023 року

У 2016 році в океан було скинуто майже 11 млн тонн пластику, повідомляють дослідники. Цей обсяг може збільшитися до 29 млн тонн на рік у найближчі 20 років.

Заходи, які приймаються сьогодні у всіх галузях, недостатньо ефективні, вони можуть скоротити кількість пластику, що надходить в океан, тільки на 7% до 2040 року.

Більш ефективні методи – альтернатива одноразовому пластику, крім цього, упаковка повинна бути перероблена більш ніж двічі, щоб збільшити частку переробленого матеріалу, йдеться в дослідженні.

Нагадаємо, обсяги відходів від електроніки зростають втричі швидше, ніж населення світу.