Італійці друкують респіраторні клапани на 3D-принтері

Італійська компанія з виробництва 3D-принтерів розробила і надрукувала 100 рятувальних респіраторних клапанів  за 24 години для лікарні, в якій вони закінчилися. Клапан з’єднує пацієнтів інтенсивної терапії з дихальними апаратами.

У лікарні в Брешії перебуває 250 пацієнтів з коронавірусом. Вони утримувалися у відділенні інтенсивної терапії, і клапани розраховані на використання не більше восьми годин за один раз. Виготовлення 3D-друкованої версії обходилося менш ніж в 1 євро (90 пенсів), а створення прототипу зайняло три години.

Італійська журналістка Нунція Валліні зв’язала лікарню з Генеральним директором Isinnova Крістіаном Фракассі виявивши, що початковий постачальник не зміг швидко поставити нові клапани. Він і інженер-механік Алессандро Ромайолі помчали туди, щоб самим побачити клапан – і через три години повернулися з прототипом.

Потім вони об’єднали свої зусилля з Lonati, іншою місцевою компанією з виробництва 3D-принтерів, щоб задовольнити попит, оскільки у Isinnova є шість принтерів, а на друк кожного пристрою йде близько години. Вони працюють безкоштовно, але не планують публічно говорити про цю розробку. Проте, друга лікарня тепер звернулася з проханням про додаткові клапани.

Чтайте також:  Українцям підсунуть додаткову платіжку за комуналку, на що ще доведеться віддавати гроші