Попереду у Володимира Зеленського тяжкий шлях, пише оглядач Financial Times Тоні Барбер і додає, що попри підтримку, у західних партнерів та МВФ з’являється стурбованість щодо долі реформ в Україні.
“Західні країни і досі доброзичливо ставляться до Зеленського, але це відчуття змішалося з відчуттям перестороги щодо того, чи має він політичні навички та чіткий намір стати дійсно тим реформатором, якого Україна потребує з 1991-го року”, – пише автор.
Серед факторів, що викликають стурбованість на Заході, оглядач видання називає відставку голови НБУ Яківа Смолія, кримінальні справи відкриті проти Петра Порошенка та звільнення низки високопосадовців.
Серед них – експрем’єр-міністр Олексій Гончарук, колишні міністр фінансів Оксана Маркарова, міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов і генеральний прокурор Руслан Рябошапка.
Усіх їх Financial Times називає “поважними реформаторами”.
Був у діяльності президента й певний прогрес, зазначає автор матеріалу Тоні Барбер. Це, зокрема, закон про ринок землі та ринок енергетичних послуг.
Положення Зеленського ускладнює пандемія, що негативно позначилася на економіці країни, та конфлікт на Донбасі, який, попри обіцянки, досі не завершено.
Рішучі зміни у напрямку до впровадження реформ стануть сигналом для партнерів Києва у США та Європі і посилять їхню підтримку країні у збройному конфлікті з Росією, вважає оглядач видання.