Маленька перемога Facebook: ЄС призупинив антимонопольне розслідування щодо соцмережі

Компанія вважає, що регулятор своїми вимогами посягає на відомості про особисте життя її працівників

Компанія Facebook, яка є власницею однойменною соціальною мережею, отримала постанову Верховного Суду ЄС в Люксембурзі про припинення запитів від європейських антимонопольних органів, пов’язаних з розслідуванням діяльності компанії і її платформи електронної комерції.

Як повідомляє Yahoo Finance, в документі вказано, що запити мають бути припинені до «призупиняється до винесення постанови про припинення поточного провадження у справі».

Нагадаємо: раніше соціальна мережа заявила, що антимонопольні органи Євросоюзу вимагають надати їм особисті дані її співробітників та членів їх родин в межах проведення розслідування. В Facebook це розцінюють як посягання на відомості про особисте життя її працівників.

У зв’язку із цим, як повідомляє DW, Facebook подала в суд на антимонопольні органи ЄС.

Чтайте також:  Україна має намір створити вільну економічну зону не тільки на Донбасі, але і в одній з областей Західної Українит – Єрмак

З 2019 року Євросоюз запустив щодо корпорації низку розслідувань. Одне з них зосереджено на масиві її даних, інше – на віртуальному торговому майданчику, що їй належить, яку для купівлі-продажу використовують 800 млн користувачів в 70 країнах світу.

Компанія за минулий період на вимогу Брюсселя надала Єврокомісії (ЄК) 315 000 документів, які налічують 1,7 млн сторінок.

«Виключно широкий характер запитів ЄК означає, що нам довелося б передати переважно несуттєві документи, які не мають ніякого відношення до розслідування Комісії. Вони, зокрема, включали б особливо конфіденційну особисту інформацію, що стосується медичних документів співробітників, приватних фінансових паперів та особистої інформації про членах їх сімей, – заявив заступник головного юрисконсульта з питань конкуренції в Facebook Тім Лемб. – Ми вважаємо, що подібні запити повинні бути розглянуті судами ЄС»,

Чтайте також:  Facebook офіційно запустив Reels, суперника TikTok, яка працює з Instagram.

Можливі порушення Facebook щодо захисту особистих даних користувачів розслідує Федеральна торгова комісія США. Інше розслідування проти IT-гіганта проводить Комісія США з цінних паперів і бірж. Американський Мін’юст, в свою чергу, вивчає угоди Facebook c бізнес-партнерами (такими, як Amazon, Apple, Microsoft і Sony) з передачі їм даних про користувачів.