Після затримання бойовиків в МЗС Білорусі викликано послів України та Росії

Деякі з бойовиків були помічені на Донбасі

Міністерство закордонних справ Білорусі запросить послів Росії та України в зв’язку із затриманням 32 громадян РФ, заявив держсекретар Ради безпеки Білорусі Андрій Равка, передає Інтерфакс.

«Уже зараз, за наявною інформацією за результатами опитувань цих людей, близько 14 осіб – це ті, які проходили за програмою обліку людей, були зафіксовані на Донбасі. Тому запрошується і посол України з цього питання», – сказав Равка, якого цитує держагентство БелТА.

Раніше держагентство БелТА повідомило, що співробітники правоохоронних органів Білорусі затримали під Мінськом 32 бойовики іноземної приватної військової компанії «Вагнер», ще одного бойовика було затримано на півдні країни.

Як зазначено в публікації, правоохоронними органами було отримано інформацію про прибуття в Білорусь понад 200 бойовиків для дестабілізації обстановки в період президентської виборчої кампанії.

Чтайте також:  На ринку нерухомості в Україні - стрімкий ривок: чому ростуть ціни

Президент Білорусі Олександр Лукашенко звинуватив Росію в «брудних намірах». Він скликав термінову нараду з членами Ради безпеки після затримання понад 30 бойовиків, передає БелТА. Те, що сталося, Лукашенко назвав «надзвичайною подією» і заявив, що вже встиг оцінити реакцію російської сторони.

«Вони вже, виправдовуючись, говорять, що мало не ми їх самі сюди завезли. Ясно, треба ж якось виправдати свої брудні наміри. Тому дуже просив би, щоб в цій ситуації і з цим фактом було все гранично відверто і чесно. Якщо це російські громадяни (а я так розумію, їх допитали), значить, треба звернутися негайно до відповідних структур Російської Федерації, щоб вони пояснили, що відбувається», – заявив Лукашенко.