Смерть на фронті під час перемир’я. Чи приховує щось влада

У четвер зранку в соцмережах почала ширитися інформація про українського бійця, який загинув на фронті вже після початку перемир’я.

BBC News Україна з’ясувала у штабі Операції Об’єднаних сил, чи справді на Донбасі були бойові втрати після введення режиму тиші.

Пост блогера з Маріуполя Володимира Авер’янова поширили тисячі людей.

У ньому йдеться про українського військового з неназваного підрозділу, який нещодавно загинув на фронті.

“Загинув позавчора, 28.07.2020 в районі Новогнатівки. 1983 року народження. Вчора привезли в Енергодар. Без батька лишилась маленька донька. Похорон сьогодні о 10:00 біля міського моргу”, – йдеться у дописі.

Новогнатівка – село у Волноваському районі на лінії фронту, раніше звідти надходили регулярні звіти про обстріли зі сторони проросійських формувань.

Згодом Володимир Авер’янов додав, що описана ним втрата – небойова.

“Однак це не причина для того, щоб замовчувати, замість того щоб гідно в останній путь провести загиблого воїна, який зробив свідомий вибір захищати Україну”, – додав він.

Бойових втрат немає
У штабі Операції Об’єднаних сил підтвердили BBC News Україна, що загиблих внаслідок бойових дій за час режиму тиші не було.

Чтайте також:  "Саме з цього дня можна було побачити справжні людські якості кожного": повномасштабне вторгнення в деталях (ВІДЕО)

“Бойових втрат від початку перемир’я в зоні ООС немає”, – розповіли там.

“Про небойові втрати інформація не надається і ніколи не надавалася”, – пояснили у пресцентрі ООС.

Пізніше про те, що згадана Авер’яновим втрата – небойова, написав і заступник голови Ради резервістів ЗСУ Мирослав Гай.

“Так, дійсно, на жаль він помер. Але ця втрата небойова. Я бачив довідку з лікарні, не викладаю її з етичних причин, бо там особисті дані бійця. Причина смерті: набряк головного мозку, невстановленої етіології”, – написав він.

 

При цьому, за його інформацією, травм голови у бійця не було.

“Я один з тих, хто незадоволений капітуляційною політикою вищого керівництва країни та є критиком такої форми “перемир’я”, що несе, на мою думку, додаткові загрози для українських захисників. Але саме в цьому випадку ніякої зради немає”, – відзначив Мирослав Гай.

Інший волонтер, який спілкується з бійцями на передовій, Андрій Римарук з фонду “Повернись живим”, також написав про те, що втрата небойова. “Причина смерті – це окрема тема. Подібних випадків, на жаль, вдосталь, наразі проводиться слідство.”

Чтайте також:  Відсьогодні українці можуть самі замовляти мобільну бригаду для тестування на COVID-19

За його інформацією, насправді смертей дві, обидві – небойові.

“Навіщо так паскудно псувати імідж ЗСУ, потикати генералам і бойовим командирам? Навіщо пускати таку дезінформацію і створювати чергову хвилю ненависті одне до одного?”, – запитав він.

“Також звертаюсь до Міноборони і Генштабу. Перегляньте комунікаційну політику, бо заклюють політичні так, що показник бажаючих підписати контракт впаде до нуля”, – попередив Андрій Римарук.

З опівночі на Донбасі почалося нове “повне і всеосяжне припинення вогню”.
Перші його порушення були зафіксовані вже через пів години після початку, однак загалом інтенсивність бойових дій, судячи зі зведень штабу ООС, суттєво зменшилася.

“Від початку вступу в силу режиму припинення вогню, який розпочався 27 липня, поранених та загиблих воїнів зі складу Об’єднаних сил немає. Військовослужбовці Збройних Сил України та інших складових сил оборони виконують свої завдання за призначенням”, – йдеться у ранковому зведенні в четвер.