Зеленський хоче зробити державними основні релігійні свята мусульман, юдеїв та християн

Президент Володимир Зеленський доручив уряду подумати над тим, щоби надати основним релігійним святам різних конфесій статус державних.

Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Так, Зеленський доручив Кабміну «опрацювати питання» надання державного статусу таким релігійним святам: Рамазан-Байрам, Курбан-Байрам, Песах, Рош-Гашана, Ханука, Великдень християн західного обряду та іншим.

Опрацювати це питання уряд має разом з Всеукраїнською радою церков, Українським інститутом національної пам’яті та релігійними організаціями.

Рамазан-Байрам — Свято розговіння, одне з двох головних свят мусульман, йому передує 30-денний піст. Увесь день — від світанку до заходу Сонця — мусульманам заборонено пити, їсти палити, розважатися. Однак все це дозволяється після заходу Сонця і до світанку.

Курбан-Байрам — одне з двох головних мусульманських свят, під час його святкування мусульмани мають принести у жертву тварину — вівцю, корову або верблюда — і окропити її кров’ю землю (не асфальт чи каміння).

Чтайте також:  Гончарук прокоментував, чому його уряд продавав маски за кордон

 

Песах — головне свято юдеїв, відзначається 7 днів в Ізраїль та 8 днів за межами країни. Воно присвячене звільненню євреїв з рабства єгиптян. Свято відзначають у радісній атмосфері, у перший день забороняється працювати, а в останній у синагогах відбувається церемонія «поділу морських вод» в пам’ять про перехід євреями Тросникового моря.

Рош-Гашана — свято початку Нового року у юдеїв, припадає на кінець вересня — початок жовтня, але не може випасти на неділю, середу або п’ятницю. У це свято заведено вітати одне одного словами «Гарного та солодкого року!».

Ханука — (у перекладі з івриту — «відданість») свято чуда, яке відзначають юдеї, його святкують упродовж 8 днів. Усі ці дні запалюють свічки, кожного наступного дня додаючи ще по одній. Після настання темряви вони мають горіти не більше півгодини. Світильник розташовують навпроти мезузи при вході в кімнату, де зазвичай збираються всі члени родини. У це свято діти зазвичай ходять по оселях, а хазяї роздають їм гроші. Також заведено готувати пончики та млинці.

Чтайте також:  У Херсонській області виявили 17 нових випадків COVID-19

Великдень християн західного обряду — католицька Пасха, найдавніше й одне з найголовніших свят християн західного обряду, його відзначають на честь воскресіння Христа. Віруючим рекомендують сповідатися перед цим святом. Напередодні Великодня починаються різдвяні меси, які тривають всю ніч.

Які ще свята президент хоче зробити державними, в указі не уточнюється.