Пенсії будуть 4 тис. грн? Міністр соцполітики розказала про масштабні підвищення

Якщо буде підвищена мінімальна заробітна плата, то зросте і мінімальна гарантія для осіб 65 років і старше, якщо у жінки є стаж 30 років, а у чоловіка – 35 років. Мінімальна пенсійна виплата у цих людей становитиме 2 тисячі гривень.

Про це в інтерв’ю ІА “Вголос” сказала міністр соцполітики Марина Лазебна.

“Друге підвищення буде в грудні цього року. Воно пов’язане із підвищенням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Тоді мінімальна пенсія становитиме 1769 гривень. Надбавки, підвищення за понаднормовий стаж – все, що прив`язано до прожиткового мінімуму, все також буде перераховано.

Найголовніше для нас –спланувати потребу в коштах на наступний рік. Я прийшла на свою посаду в березні. Саме цього місяця завжди проводилась індексація пенсій. Виявилось, що ніхто не збирався її проводити, коштів для індексацій не було закладено у бюджет. Гроші на таке завжди закладаються завчасно. Коли я запитала, що з грошима, мені відповіли, що вони є лише на один місяць. Я поцікавилась: а як тоді збирались робити індексацію? Мені відповіли, що її планували зробити аж у грудні 2020 року. Тобто карантин, люди без грошей, і якщо вони сподіваються на підвищення, то про це потрібно забути. Тому зараз ми велику увагу приділяємо плануванню коштів на соціальні потреби на наступний рік”, – наголосила міністр.

Чтайте також:  Українці можуть забути про банкомати – готівкові видаватимуть просто на касах магазину

“Які додаткові потреби ми при цьому плануємо? Перше, у січні та липні 2021 року після запланованого підвищення мінімальної зарплати зросте і мінімальна пенсія для осіб старших за 65 років зі стажем 35-30 років, та становитиме 2400 грн. та 2600 грн. відповідно. Також я намагатимусь добитися того, щоб у березні 2021 року була планова індексація пенсій і включити до неї максимально ті категорії пенсіонерів, пенсії яких зараз не підпадають під індексацію. Друге – ми плануємо програми підвищення пенсій для осіб старших за 75 років”, – додала Лазебна.