Соцдопомогу отримати стане складніше: прийнято жорстке рішення: кого Кабмін залишить без грошей

Порядок нарахування соціальної допомоги сильно змінився після нововведень Кабміну

Як відомо, уряд прийняв постанову, яка змінює порядок розрахунку середньомісячного сукупного доходу сім’ї. Від цього змінюється і розрахунок соціальної допомоги від держави.

Відзначається, що чиновники прибрали ряд умов, а також додали нові пункти, які змінять розрахунок допомоги. Наприклад, фізосіб-підприємців, які сплачують податки за спрощеною системою, будуть рахувати за встановленими нормами.

Незалежно від того, скільки заробили люди за місяць, при призначенні їм соціальної допомоги будуть враховувати:

мінімальну зарплату для платників податків І групи,
дві мінімальні зарплати для платників податків ІІ групи,
три мінімалки – для платників податків ІІІ групи.

На час карантину, людям, які отримують допомогу по безробіттю, будуть враховувати його дохід без зарплати з попереднього місця роботи. Правда, якщо людина звільнилася сама, йому порахують половину мінімальної зарплати.

Чтайте також:  Щойно! Під вікнами Зеленського, несподіваний “удар” від Медведчука, привіз їх на Банкову. Відповідальність на них

У Міністерстві соціальної політики відзначили, що хочуть таким чином стимулювати малозабезпечені сім’ї виходити зі стану бідності. Чиновники вважають, що працездатні люди повинні працювати. Тому для таких людей при розрахунку допомоги буде автоматично нараховуватися дохід в розмірі половини мінімальної зарплати. Це означає, що сім’ї з непрацюючими працездатними членами сім’ї будуть втрачати соцдопомогу. Або вона буде менше, якщо в сім’ї є безробітні.

Варто відзначити, що ці правила будуть поширюватися на допомогу сім’ям з дітьми, виплати одиноким матерям. Якщо у непрацюючої людини немає виправдальних причин (навчання, хвороба або догляд за немовлям), це відіб’ється на державних виплатах.