Де і як отримати фінансову підтримку, якщо ви мати-одиначка – нові правила Мінсоцполітики

З 1 липня 2020 року набрали чинності нові правила, що регламентують призначення матеріальної допомоги.

Отримати грошові виплати зможуть матері, які не перебувають у шлюбі, а також усиновителі, якщо у свідоцтві про народження або інших документах на дитину не вказані відомості про батька або матері. Також в Мінсоцполітики зазначили, що право на допомогу можуть отримати матері або батьки дітей, які втратили одного з батьків. При цьому допомога може бути призначена в разі, якщо мати чи батько не отримують пенсію по втраті годувальника або будь-які інші види державної допомоги.

При цьому отримати допомогу не зможуть жінки, які мають дитину від, з якою вона не перебувала в офіційному шлюбі, але при цьому веде спільне господарство або живе разом з батьком дитини. У такому випадку вона не вважається одинокою матір’ю.
На сьогоднішній день матеріальна допомога одиноким батькам розраховується, виходячи з різниці між прожитковим мінімумом для дитини і щомісячним загальним доходом сім’ї. З 1 липня 2020 року прожитковий мінімум на дитину до 6 років встановлено в розмірі одна тисяча вісімсот п’ятьдесят-дев’ять гривень, а з 1 грудня вона збільшиться до 1921 гривні. Що стосується дітей з 6 до 18 років, допомога складе 2318 грн і 2395 грн відповідно.

Чтайте також:  До уваги батьків: які документи потрібні для виїзду за кордон з дітьми