Українці активніше виводять з країни свої капітали.
Це повідомляє «Мінфін» з посиланням на дані, які отримав у Національному банку.
За даними НБУ, за 7 місяців 2020 року е-ліміти на операції в іноземних банках відкрило на 60% більше громадян — 12,3 тис. осіб, ніж за весь 2019-й. А обсяг грошових переказів за кордон зріс на 24% (у порівнянні з 12-ти місяцями минулого року) — до $152,8 млн.
Цікаво, що найбільше фізособи вивели на закордонні рахунки в березні 2020 року, коли почався карантин по covid-19, — $31,6 млн. Тоді було відкрито 1,9 тис. е-лімітів. На другому місці по активності виявився минулий місяць: у липні було відкрито 2,4 тис. е-лімітів та виведено $25,7 млн.
За останні півтора року рахунками в іноземних фінустановах обзавелося понад 20 тис. українців. Сумарно на них вивели $276 млн. І це тільки офіційно, в законодавчих рамках. Скільки грошей витекло без дотримання всіх правил і в обхід процедур — невідомо.
В рамках е-лімітів переказувати гроші за кордон можна, щоб:
завести кошти на власний рахунок за кордоном;
інвестувати за кордон, наприклад, в нерухомість або цінні папери;
заплатити іноземним лайфовим страховим компаніям за договорами страхування життя.
«Люди не тільки відкривають класичні банківські депозити та карткові рахунки. Все більш популярним стає відкриття брокерських рахунків для роботи з фондовими інструментами. Я маю на увазі не спекулятивний трейдинг, а вкладення в біржові індексні фонди, що працюють з американським індексом S&P 500 (купуючи одну акцію, вкладається відразу в 500 найсильніших компаній США). Вони дозволяють заробляти не менше 12-13% у валюті. Хоча є і ті, хто робить ставку на акції окремих компаній. Великих, таких як Coca-Cola або Johnson&Johnson, на яких можна отримувати дивідендний дохід і заробляти на зміні ціни», — прокоментував ситуацію адвокат та інвестиційний консультант Мирослав Король.