Інфографіка. Скільки IT-шників у найбільших містах України, в яких компаніях вони працюють і скільки заробляють

IT-бізнес в Україні динамічно розвивається не тільки в столиці.

У Києві, за оцінками Харківського IT-кластеру, працює близько 55 тис. програмістів, тобто чверть від їх загального числа. У самому Харкові – другого найбільшого майданчику країни — працюють близько 31 тис. айтішників, або 14%. Про це пише журнал НВ.

На третьому місці – Львів: 22 тис. програмістів, або 10% від усіх. Слідом розташувався Дніпро (17,7 тис. осіб і частка в 8%), а за ним Одеса (11 тис. фахівців, або 5%).

При цьому програмісти з регіонів коштують дешевше. У столичного інженера-розробника, який пише на найбільш затребуваній мові програмування Java, середня зарплата стартує з $2,5 тис. на місяць. У одесита з тими ж навичками вона становить від $2,25 тис., у харків’янина — від $2,2 тис., у львів’янина — від $2,1 тис., а у айтішника з Дніпра — від $1,7 тис. в місяць.

Чтайте також:  Сексуальне рабство в Україні: 18-річна Люба розповіла, де виродки тримають у полоні дівчат з усієї країни (відео)

IT-індустрія стала і найбільшим «споживачем» офісних площ у Харкові, розповідає Ольга Шаповал, директор місцевого IT-кластеру. Близько 20 комерційних об’єктів там зараз будують або реконструюють під потреби галузі, компанії-розробники ПЗ займають понад чверть офісних площ з тих 800 тис. кв. м, що доступні у Харкові. А попит є ще на майже 60 тис. кв. м.

У столиці на частку IT припадає 44% всіх нових офісних площ.

Детальніше про розвиток IT-індустрії в Україні читайте в статті Запрограмовані на успіх. Чому IT-галузь в Україні стала найкоротшим шляхом до зміцнення середнього класу на НВ Бізнес.