Надзвичайний стан: які олігархи впливають на регіони України

Про введення надзвичайного стану в Україні, карантин, підтримку економіки і соціального захисту населення та вплив олігархів.

В програмі “Політбюро” говорили журналіст Роман Кравць, радник МВС Антон Геращенко, журналіст видання “Новое Время” Іван Верстюк та заступниця голови фракції “Слуга народу” Євгенія Кравчук.

Нещодавно Володимир Зеленський зустрівся з найбагатшими бізнесменами України через поширення коронавірусу. Вони пообіцяли надати всю необхідну допомогу державі у здійсненні превентивних заходів з протидії поширенню коронавірусу.

За словами журналіста Романа Краця, області олігархи ділили за підприємствами і рівнем свого впливу. Водночас, їх самих просили вирішити, хто який має вплив на регіон. Таку думку в ефірі програми “Політбюро” журналіст висловив.

За його словами певні олігархи відповідають за певну область. До прикладу, Рінат Ахметов – це Івано-Франківська та Львівська області, а також Донецька та Луганська. Точково він також впливає на Кривий Ріг.

Журналіст зазначив, що Віктор Пінчук “взяв” на себе Дніпропетровську область. Коломойському доручили займатись Запорізькою областю, бо в нього там форесплавний завод. Юрій Косюк – це Вінницька та Чернігівська області, Олександр Ярославський – Харків.

Чтайте також:  Вакарчук все! “Голос” втратив свого лідера. Притула шокований

Натомість, головний редактор “РБК-Україна” Сергій Щербина зазначив, що це може залежати від відносин з місцевою владою.

Я думаю, це залежить від стосунків з місцевою владою і від здібностей олігархів і великого бізнесу домовлятись та їхнє сприйняття взаємного з місцевою владою,
– повідомив Щербина.

Про обмеження у містах
Карантин дозволяє лише перекривати виїзди чи в’їзди в міста чи населені пункти, де є спалах особливо небезпечної інфекції. А після того, як розвезли тести, статистика захворюваності на коронавірус може погіршитись.

Тому потрібно визначити групи ризику. Просто перекрити в’їзд, означає те, що місто не буде виживати, переконаний радник МВС Антон Геращенко.За словами Геращенка, сотні тисяч людей, приїжджають в столицю і працюють на підприємствах критичної інфраструктури, тому це питання потрібно деталізувати.Обмеження пересування людей можна вводити тільки за умови надзвичайного або війського стану,– переконаний Геращенко.

Чтайте також:  Взимку без верхнього одягу: у Кривому Розі вночі на вулиці знайшли малюка

Також він зазанчив, що у групах ризику є, в першу чергу, літні люди, яким більше, ніж 60 років. Тому “мер Києва мусить чітко вказати, кого впускати у місто, а кого – ні”.

Про “антикоронавірусний” пакет законів
Верховна Рада на позачерговому засіданні розгляне “антикоронавірусний” пакет законопроєктів. У них йтиметься про підтримку економіки і соціального захисту населення через поширення коронавірусу в Україні та вимушений карантин.

Заступниця голови фракції “Слуга народу” Євгенія Кравчук зазначила, що такий пакет дозволить посилити соціальні гарантії держави.

Ми маємо посилити соціальні гарантії держави у цих випадках. Законопроєкти будуть зареєстровані вже завтра,– зауважила нардепка.

Також вона додала, що її колеги з Комітету з питань здоров’я нації готують додаткові медичні законопроєкти. Однак про те, у який саме день відбудеться позачергове засідання – поки невідомо.