Конгрес США звинуватив Boeing і чиновників FAA в катастрофах 737 MAX

Компанія поставила на перше місце конкурентну гонку з Airbus, знехтувавши вимогами безпеки

Дві катастрофи за участю моделі Boeing 737 MAX, в результаті яких загинули 346 осіб, стали результатом кричущих порушень безпеки компанії Boeing і Федерального управління цивільної авіації США (FAA). Такий висновок зробила комісія Палати представників Конгресу США, передає The Bell.

Після 18-місячного розслідування комісія представила свій звіт. Вона підкреслила, що катастрофи 737 MAX в Індонезії 29 жовтня 2018 року і Ефіопії 10 березня 2019 року пов’язані не з одиничним збоєм або неправильними діями пілотів. Комісія назвала авіакатастрофи «результатом серії фатальних технічних помилок інженерів Boeing і відсутності прозорості з боку керівництва Boeing і слабкого нагляду FAA».

У комісії впевнені, що Boeing приховувала від влади США, FAA і своїх пілотів інформацію про проблеми літака 737 MAX. Компанія поставила на перше місце конкурентну гонку з Airbus, тому вважала виробничі цілі і скорочення витрат вищим пріоритетом, ніж безпека при розробці лайнера, йдеться в звіті.

Чтайте також:  В Кремлі заявили, що нові санкції США проти «Північного потоку – 2» не змінюють планів Росії

Boeing звинуватили в невірних висновках щодо ряду використаних при створенні літака систем. Зокрема, Boeing зробив хибні припущення про конструкцію і продуктивність літака, а саме системи безпеки – MCAS, недокументовані особливості якої стали причиною двох катастроф. При цьому керівництво FAA розкритикували за підтримку Boeing.

В компанії Boeing повідомили, що активно співпрацювали з розслідуванням комітету. Там підкреслили, що «витягли багато важких уроків з цих катастроф і тих помилок, які до них призвели».

У FAA заявили, що будуть працювати з владою «для реалізації покращень, зазначених в доповіді».

10 березня 2019 року в Ефіопії розбився Boeing 737 MAX 8 авіакомпанії Ethiopian Airlines. Тоді загинули 157 осіб. 29 жовтня 2018 року розбився Boeing 737 MAX 8 авіакомпанії Lion Air в Індонезії. Жертвами авіакатастрофи стали 189 осіб.