“Ні їжі, ні води.” Понад пів сотні студентів на карантині. Їх закрили у гуртожитку

У гуртожитку Київського інституту музики імені Р.М.  Глієра, де жив хлопець з підозрою на коронавірус COVID-19, закрили понад півсотні студентів на карантин, вони на кілька днів залишилися без їжі та води.

Про це повідомляє видання “Українська правда”.

“Студентів офіційно закрили на карантин ще 17 березня. Їх там більше 50 осіб.

Діти були кинуті напризволяще – вони на три дні залишилися без харчування, тільки 20 березня силами колишнього студента університету Антона Соловьєнко організували збір коштів і закупили продукти і воду.

Тому що у студентів навіть води не було і довелося кип’ятити воду з-під крана”, – розповів викладач інституту В’ячеслав Дєдковський.

Він додав, що при цьому норми карантину в гуртожитку не дотримуються – порушують їх посадові особи. Зокрема, за словами Дєдковського, в гуртожитку знаходяться вахтер, охоронець, вихователь і комендант, які приходять туди на роботу, перебувають там і виходять, коли йдуть додому.

За словами одного зі студентів, який залишився на карантині в гуртожитку і попросив не називати його імені, вранці 17 березня до них прийшли і сказали, що закривають на карантин, і ніхто не зможе виходити. Зараз студенти знаходяться на карантині 6-й день.

Чтайте також:  У Тернополі з дитячої лікарні виписали усіх заражених.

За словами студента, їх попросили покинути гуртожиток, ще коли хворого студента госпіталізували, але частина студентів (за його словами, близько 60 українців і два десятка іноземців) не змогли поїхати через роботу, якісь проблеми, або тому що у них не було куди їхати.

Хлопець розповів, що вони не очікували, що їх закриють, тому якихось великих запасів продовольства у них не було – в результаті мешканці гуртожитку залишилися фактично без їжі.

Студент зазначив, що керівництво ВНЗ ніяк їх не підтримало в перші дні карантину. Але завдяки колишньому студенту інституту та іншим волонтерам вдалося зібрати кошти, тоді для мешканців гуртожитку закупили продукти і воду.

Зараз, за словами юнака, керівництво інституту також обіцяло допомогти студентам.

А поки мешканці гуртожитку можуть спілкуватися один з одним, читають книги, дивляться фільми і займаються музикою.

Чтайте також:  Член наглядової ради «Укрзалізниці» Аслунд подав у відставку

В цілому, за словами студента, перед введенням карантину з гуртожитку забрали з температурою 6 осіб. Всі інші жителі відчувають себе добре.

У той же час ректор університету Олександр Злотник запевнив журналістів, що проблема вже вирішена. Студенти всім забезпечені, підозри на коронавірус у госпіталізованих не підтвердилися, але карантин знімати не будуть, щоб убезпечити дітей.

“На сьогодні проблема вже вирішена. Харчування і вода у студентів є, вже більше, ніж треба. Це забезпечили і студенти, і люди з боку, і викладачі збирали, і я давав, у них все є на місяць вперед.

А ці люди – двоє хлопців, яких госпіталізували з підозрою – вже здорові, діагноз у них не підтвердився. Але карантин я витримаю два тижні, як треба. А потім знімемо. І навіть допоможемо студентам, заплатимо за бензин, щоб ті, які захочуть поїхати, змогли дістатися додому”, – сказав він.