В Іспанії заразилися коронавірусом понад 35 000 осіб, з них 3475 медпрацівників

Жертвами захворювання стали понад 2300 осіб


Іспанія стала другою після Італії країною в Європі за кількістю інфікованих коронавірусом, жертвами COVID-19 стали 2316 людей, заразилися 35 212 чоловік. Про це з посиланням на Міністерство охорони здоров’я країни повідомляє El Pais.

23 березня Іспанія зафіксувала рекорд смертності від коронавірусу – за добу в країні померли 462 людини.

«Попереду – найважчі дні», – попередив глава уряду Іспанії Педро Санчес в ході телевізійного звернення до нації. Він оголосив про рішення продовжити строгий карантин в країні ще на два тижні – до 11 квітня.

Як повідомляє Le Monde з посиланням на іспанських експертів, в найближчі дні країну чекає пік епідемії. «Ми думаємо, що найбільша кількість заражень буде на цьому тижні», – заявив голова координаційного центру попереджень та надзвичайних ситуації при МОЗ Фернандо Сімон.

Чтайте також:  Обман та неумисне вбивство: визнали винною фармацевтичну компанію у смерті 500 людей

В Іспанії також спостерігається гостра нестача індивідуальних засобів захисту для медпрацівників. Як зазначає Le Monde, у цих умовах в деяких лікарнях медики стерилізують одноразові хірургічні маски і костюми, а також роблять захисні фартухи з сміттєвих мішків.

Коронавірусом вже заразилися 3475 медпрацівників. Одна медсестра померла від наслідків захворювання.

В Іспанії діють суворі карантинні заходи. Громадянам дозволено виходити з дому лише на роботу (в разі якщо віддалена робота неможлива), за необхідними покупками або для вигулу собак – пробіжки і прогулянки, на відміну від Франції, заборонені. За дотриманням заходів в деяких регіонах стежать з гелікоптерів.

За порушення карантину в Іспанії передбачені серйозні штрафи – від 100 до 600 000 євро і до року в’язниці для злісних порушників. Для порівняння, у Франції штраф за первинне порушення режиму карантину становить 135 євро, 1500 євро в разі повторного порушення протягом двох тижнів і 3750 євро штрафу і до півроку в’язниці в разі триразового порушення протягом місяця.

Чтайте також:  «Загроза нацбезпеці»: Литва відправила ноту через завантаження ядерного палива на БілАЕС