Найбільша економіка Північної Європи ризикує впасти в найгіршу в історію рецесію

За найгіршими прогнозами, ВВП Швеції може впасти на 8%, за найкращими – на 4%


Для Швеції фінансова криза, спричинена коронавірусом, ризикує стати ще більш руйнівною, ніж 2008-го року.

Як повідомляє Bloomberg, ВВП країни, за оцінками економістів, впаде на 4%. Однак падіння може досягнути 8%, якщо економічний шок змусить низку компаній збанкрутувати. Очікується що рівень безробіття перевалить за 10% в найближчі місяці, навіть «незважаючи на безпрецедентний фіскальний стимул».

Останній прогноз показує, як швидко все перевернулось з ніг на голову. Ще у січні експерти прогнозували, що економіка Швеції цього року виросте на 1,4%. Однак, коли глобальна економіка перебуває в «замкнутому положенні», в північноєвропейській країні, орієнтованій на торгівлю, зараз спостерігається рецесія, яка буде «ширшою та швидшою, ніж під час фінансової кризи» 2008 року.

Чтайте також:  Україна продовжує активно вивозити зерно. Експорт пшениці на третину більший, ніж минулого сезону графіка

Нагадаємо: Міжнародний валютний фонд заявив, що пандемія коронавірусу викличе глобальну рецесію у 2020 році, яка може виявитися важчою, ніж спровокована глобальною фінансовою кризою 2008-2009 років. Однак світовий ВВП повинен відновитися в 2021 році.