Нова наглядова рада Facebook – це новий експеримент у сфері управління платформами

Через два з половиною роки після того, як Марк Цукерберг виклав цю ідею в подкаст, і через кілька місяців після того, як організатори заявили, що будуть готові розглядати справи, незалежна наглядова рада Facebook зараз працює.

Сьогодні, зателефонувавши журналістам, співголови правління заявили, що вони готові слухати звернення мільярдів людей, які щодня користуються Facebook та Instagram. Здатність апелювати до дошки поступово розповсюджуватиметься по всьому світу протягом наступних кількох тижнів. І коли він завершиться, нарешті розпочнеться один із сміливіших експериментів у сфері управління платформами.

Питання влади стали особливо гострими з питань мовлення. Особливо це стосується Facebook, де генеральний директор засновника контролює більшість акцій з правом голосу і не має жодної реальної перевірки його влади. Коли виникає гучна і терниста проблема мовлення – як це було кілька разів цього літа – вона потрапляє до ніг Цукерберга, щоб він зробив останній дзвінок. З огляду на величезний розмір Facebook, ця установка забезпечила, що в будь-який момент мільйони людей сердяться на нього та на Facebook за рішення проти них. Це також забезпечило, що, крім скарги, вони нічого з цим не можуть зробити.

Чтайте також:  Вашингтон «шантажує» виробників мікросхем, змушуючи розривати зв'язки з Huawei

Коли він повністю запрацює, ви матимете можливість оскаржити рішення щодо модерації вмісту Facebook до незалежного органу, при цьому компанія має честь (якщо це не передбачено законом) для прийняття його рішень. Для початківців ви зможете оскаржити лише тоді, коли вважаєте, що вашу публікацію було незаконно видалено; врешті-решт, ви зможете оскаржити, коли вважаєте, що публікація була незаконно дозволена

Також була проведена технічна робота. Facebook створив програмне забезпечення, яке дозволить йому передавати справи до дошки таким чином, щоб захищати конфіденційність користувачів, а також інструмент управління справами, який дозволяє членам ради вибирати справи для перегляду, вивчати сторонні думки щодо справ та інші додаткові матеріали.

Попри всі свої недоліки, рада все ще являє собою безпрецедентний крок із передачі частини потужності технічного гіганта людям, які на якомусь рівні вони представляють. Так, це послужить для висвітлення зв’язків з громадськістю Facebook під час суперечок. Але він також закріплює принцип, згідно з яким громадяни платформи мають право відшкодувати свої скарги. Однак, скільки справедливості пропонує їм рада в майбутньому, швидше за все, буде більше, ніж сьогодні.

Чтайте також:  Коронавірус COVID-19: як дезінфікувати свій смартфон