Е-лікарняний в Україні запустять у 2021 році: переваги і принцип роботи

Електронний лікарняний в Україні очікували запустити ще у квітні 2020 року. Такі заяви робили Мінсоцполітики в січні, а також експрем’єр-міністр Олексій Гончарук у березні 2020 року.

Водночас міністр охорони здоров’я Максим Степанов раніше заявляв, що система електронних лікарняних може запрацювати у тестовому режимі із серпня 2020 року.

Однак, зараз міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив, що е-лікарняні запрацюють вже з 2021 року. За його словами, електронні лікарняні будуть одразу в електронному вигляді, нічого дублювати не потрібно.

“Запуск е-лікарняних дозволить не лише скасувати лікарняний як паперову довідку, що є елементом бюрократії, а й заощаджувати час лікарів та пацієнтів. Крім цього, це можливість швидко та ефективно оплачувати лікарняні без фізичних контактів, гарантувати обґрунтованість виплат та економити державні кошти. Це буде звичайна форма в онлайн-системі, заповнення якої займатиме кілька хвилин. Після цього підписаний електронним підписом документ автоматично надсилатиметься до інших державних органів для виплат.”, – повідомив Федоров.

Чтайте також:  Експерт назвала найзатребуваніші професії в Україні: зарплати зростатимуть

Заступник міністра соціальної політики Олег Коваль пояснив, що лікарі, які будуть видавати лікарняні, повинні підписати документ своїм цифровим підписом в електронній системі. Потім через реєстр в Пенсійному Фонді інформація автоматично передаватиметься у Фонд соціального страхування.

“Лікарняний матиме фіксований термін. Наразі в країні працюють протоколи. Кожна хвороба в середньому має відповідну кількість днів для лікування. Наприклад, певною хворобою людина хворіє 6 днів. Лікарняний відразу відкривається на 6 днів. Він відкривається закритим. Якщо людина поправила своє здоров’я, вона може не йти до лікаря, щоб закрити лікарняний, а просто виходить на роботу. Якщо ж людина потребує ще лікування, вона звертається знову до лікаря і в день закриття попереднього лікарняного відкривається новий”, – додав Коваль.
Олег Коваль

Також, за його словами, це дозволить відстежувати, чи лікарняний видав профільний лікар. Це пришвидшить процедуру отримання страхових виплат, а також зменшить шахрайство навколо цієї теми: раніше за фейкові лікарняні купували за 200-300 грн.

Чтайте також:  Хто не отримає пенсію у 2021-му: названо важливі умови

Ексміністр кабінету міністрів Дмитро Дубілет зазначав, що людям можна буде не відвідувати лікарню окремо, щоб закрити лікарняний.