Фінансовий комітет затвердив «антиколомойський» закон

Комітет підтримав запропоновану урядом редакцію


Фінансовий комітет Верховної Ради підтримав урядовий законопроєкт №2571-д, який гарантує виведення з ринку неплатоспроможних банків та не дозволить повертати їх ексвласникам. Про це повідомив перший заступник голови комітету Ярослав Железняк на своїй сторінці в Facebook.

«І так, закон про банки підтриманий Комітетом! Він буде підтриманий згідно Регламенту (ст.110, п.2) як 2571-д, але в тій редакції яку запропонував Уряд!» – зазначив у дописі Железняк.

Нагадаємо: однією з принципових умов отримання Україною траншу МВФ у $5,5 млрд є врегулювання юридичних перспектив ПриватБанку: урядовий законопроєкт №2571. МВФ вимагає від українського уряду прогресу у питанні стягнення компенсації з ексвласників націоналізованого ПриватБанку.

17 лютого цього року завершилася дія попередньої програми співпраці між Україною і МВФ в рамках механізму stand-by. Вона була затверджена 18 грудня 2018 року в обсязі – SDR2,8 млрд, або близько $3,9 млрд, однак Україна змогла отримати по ній лише перший транш SDR1 млрд (близько $ 1,4 млрд). Потім планувалися ще два транші за підсумками піврічних переглядів, однак у зв’язку зі зміною президента і уряду країни після виборів було вирішено почати розробку нової програми співпраці. В результаті в 2019 році фінансування з боку Фонду було відсутнє, тоді як Київ заплатив майже SDR1,4 млрд.

Чтайте також:  Україна в рамках програми з МВФ оновила принципи стратегічного реформування держбанків