За відмову йти у відпустку працівника можуть покарати.

Якщо працівник відмовляється від використання щорічної відпустки, то роботодавець має право в межах, установлених графіком відпусток, без заяви працівника видати наказ про надання йому відпустки.

Про це розповіла головний державний інспектор відділу з питань експертизи умов праці Управління Держпраці в області Євгенія Краєвська.

Як зазначається, працівники зобов’язані виконувати розпорядження роботодавця. За їх невиконання працівник може бути притягнений до дисциплінарної відповідальності.

Проте, за бажанням працівника частину щорічної відпустки можуть замінити грошовою компенсацією, однак тривалість фактично використаної працівником частини щорічної відпустки не може бути меншою ніж 24 календарних дні.

“Наприклад, якщо працівник не хоче йти у щорічну відпустку тривалістю 30 календарних днів, йому один раз протягом двох років підряд можна виплатити грошову компенсацію за невикористану частину щорічної відпустки терміном 6 календарних днів. У таких випадках керівник зобов’язаний видати наказ про надання відпустки зазначеним категоріям працівників згідно з термінами, попередньо узгодженими при складанні графіку відпусток”, – пояснює Краєвська.

Чтайте також:  Акула відкусила дитині руку в Єгипті: туроператор відмовився допомагати, українка в розпачі

Законодавством також не передбачено терміну давності, після якого працівник втрачає право на щорічні відпустки, воно не містить заборони працівникові використовувати щорічні відпустки, які йому не було своєчасно надано роботодавцем за попередні роки.

У разі звільнення, незалежно від підстав, йому має бути виплачено компенсацію за всі невикористані дні щорічних відпусток.

Кабінет міністрів змінив порядок обчислення середньої зарплати, яка застосовується під час оплати відпустки чи компенсації за невикористані дні відпочинку. Віднині дія постанови поширюється і на найманих працівників фізичних-осіб підприємців.
У Держпраці пояснили, як можна піти у відпустку, якщо працюєш на одному робочому місці менше ніж 6 місяців.
На роботі за сумісництвом працівник має право на щорічні та соціальні відпустки.