На Новий рік і Різдво ми намагаємося накрити святковий стіл з великою кількістю смачних страв. Пам’ятаємо про прикмету: чим більше страв на новорічному столі, тим більше багатства і щастя нас чекає в наступаючому році. Рік, що минає приніс чимало проблем, тому всім хочеться на час про них забути, випити, смачно поїсти і повеселитися.
На свята все зазвичай передають і випивають зайвого, особливо в гучній веселій компанії. Це триває кілька днів поспіль, протягом яких прийнято доїдати і допивати все, що залишилося відсвяткового столу, якщо, звичайно, стан здоров’я дозволяє. Ми клянемося собі, що після свят обов’язково сядемо на дієту, але яка підійде найкраще? Про це розповів житомирський лікар – кардіолог-ліпідологіі Світлана Гаркуша.
Що таке детокс-дієта?
Якщо ви відчуваєте тяжкість від переїдання та бажаєте допомогти своєму організму відновитися, вам допоможе дієта для виведення токсинів – детокс-дієта. Суть її в тому, що основу раціону складають свіжі і тушковані овочі (крім картоплі), фрукти і ягоди, оскільки вони малокалорійні, містять багато клітковини, що необхідно для очищення шлунково-кишкового тракту.
Найсильнішими властивостями по виведенню токсинів мають такі продукти: буряк, лимон, грейпфрут, імбир, петрушка, ферментовані продукти (квашена капуста, огірки, яблучний оцет, кефір, йогурт), куркума, авокадо, горіхи, насіння, часник.
Після свят слід пити більше води. Натщесерце – стакан води з декількома краплями лимонного соку, а перед сніданком можна приготувати собі зелений смузі. Для цього можна використовувати на вибір різні фрукти і овочі: яблуко, селера, листя м’яти або базиліка (підійде будь-яка зелень), ківі, стиглий банан плюс 100 мл води. Все це збивається в блендері до однорідної маси.
Лляна каша і овсяноблін
Якщо говорити про легке і корисне меню на кілька після святкових днів, то воно може бути приблизно таким.
На сніданок – лляна каша. Приготувати її не складно: перемелені в кавомолці насіння льону залити кефіром, додати сухофрукти, два фініки, родзинки або трохи меду. Клітковина і пектинові речовини цієї каші сприяє швидкій утилізації шкідливих речовин з організму.
А після сніданку корисно випити детокс-чай: 1/2 ч. Л. зеленого чаю, + 1-2 часточки лимона + 1 ч. л. сушеної м’яти. Все це заливається склянкою окропу, настоюється 10-15 хвилин, а потім додається 1 чайна ложка меду.
До чаю можна приготувати овсяноблін. Це такий оригінальний млинець з вівсянки, який подається з нежирним сиром, фруктами або ягодами. Для його приготування необхідно взяти 40-50 г вівсяної крупи і настояти її 5-10 хвилин в 50 мл кефіру (або молока), додати збиті 1-2 яйця, корицю, мед. Випікається такий овсяноблін з двох сторін. Подається з фруктами, сиром або ягодами.
На обід – гарячий суп, приготований на нежирному бульйоні.
На вечерю – невеликий шматочок відварного або тушкованого м’яса або риби з вареними овочами: буряк, морква, капуста. Перед сном не зайвим буде випити склянку кефіру.
Детокс- дієта корисна тим, що відновлює кислотно-лужну рівновагу в організмі. Її називають також “алкалиновая дієта” – новий модний тренд, яким захоплюються зірки кіно і шоу-бізнесу усього світу. Якщо ви будете підтримувати кислотно-лужний баланс, ваш апетит НЕ буде зашкалювати, ви будете енергійні і завжди в гарному настрої.
Головне в здоровому харчуванні – це дотримання пропорції: на 20% кислотних продуктів потрібно з’їдати 80% лужних. Кислотні продукти – це м’ясо, птиця, риба, тверді жири, молочні продукти, хліб, солодощі, фабричні продукти, алкогольні напої, кава, чорний чай, приправи. А лужні продукти – це овочі, фрукти, крупи, бобові, рослинні жири і насіння. Лужних продуктів в раціоні повинно бути набагато більше, щоб організм працював як годинник.
Важливо і те, що такий раціон нормалізує вагу і дозволяє скинути до 4 кілограмів в місяць, тому вважається досить ефективним.