Через коронавірус в США фермери з Коста-Ріки знищують вирощені на експорт квіти

Фермери втратили канали збуту своєї продукції

Туризм і авіаперевезення – не єдині галузі, які найбільше страждають від пандемії коронавірусу. Також по всьому світу значних збитків зазнає квіткова індустрія, пише Reuters.

Фермери з Коста-Ріки – основного постачальника букетів для Канади і США – змушені знищувати свою продукцію.

Через коронавірус і повне припинення авіасполучення костаріканські фермери залишилися без каналів збуту своєї продукції. Тепер їм доводиться знищувати квіти, щоб вони не витягали з грунту поживні речовини даремно. Їх зрізають і відправляють в подрібнювач.

«Ми викидаємо не тільки продукцію, але і всю роботу, всі зусилля, які ми вклали у вирощування цих рослин. Ми так довго дбали про них, а тепер знищуємо, це дуже нелегко», – сказав працівник квіткової ферми Крістіан Кірос.

Коста-Ріка є одним з головних постачальників квітів для США і Канади. За словами фермерів, тільки за останні два місяці збитки галузі склали $10 млн. А якщо взяти до уваги не тільки квіти для зрізання, але і всі інші рослини – то виходить $25 млн.

Чтайте також:  “Облаштували блокпости”: На Миколаївщині відбувається немислиме. “Ізолювали ціле село”

«Березень і квітень – це два найголовніших місяці для експорту квітів у США. Адже в травні там відзначають День матері, і продажі максимальні. Для нас це найгарячіший період», – сказав власник квіткової ферми Вільям Кірос.

Криза позначилася криза і на рядових співробітників ферми – кількість робочих годин у них скоротилася вдвічі, а зарплата впала в чотири рази. За їх словами, грошей тепер вистачає тільки на те, щоб купити їжу. І як довго триватиме така ситуація, невідомо.

Нагадаємо, у США збанкрутів великий виробник сланцевої нафти.