“Нафтогаз” змінив правила для субсидіантів: як видаватимуть гроші

Міністерство соціальної політики України та компанія “Нафтогаз” спростили процедуру зміни постачальника газу для побутових клієнтів, які отримують субсидії або пільги.

Клієнтам не потрібно буде особисто відвідувати Управління соціального захисту населення (УСЗН), адже тепер між постачальниками й органами соцзахисту налагоджений обмін даними в електронному форматі.

Про це повідомляє пресслужба “Нафтогазу”. Зазначимо, що тепер субсидіанти і пільговики можуть безперешкодно змінити постачальника газу й отримати більш вигідну ціну на ресурс на ринку, що особливо важливо для вразливих верств населення.

В Україні спростили процедуру зміни газопостачальника

Крім того, тепер в умовах протиепідемічних заходів та з метою запобігання поширенню COVID-19 місцевих управлінь соціального захисту населення не повинні вимагати додаткового підтвердження або довідок про зміну постачальника. Це ніяк не вплине на пільги і субсидії, які нараховувалися клієнту до цього.

Процедура написання заявки і набір документів не відрізняються від загальних процедур зміни газопостачальної компанії. Під час подачі заявки клієнт лише повинен вказати наявність пільг або субсидій.

Чтайте також:  Мільйони українців невдовзі платитимуть за газ за ринковою ціною

У споживачів є можливість економити на платіжках, вибравши постачальника з вигідними цінами. Газ для субсидіантів і пільговиків – це також економія для державного бюджету України. Внаслідок переходу клієнтів до постачальника з більш вигідними цінами державні витрати на оплату субсидій зменшуються, тобто платять меншу ціну за газ компаніям, які надають комунальні послуги пільговим категоріям населення.

в Україні з квітня Кабінет міністрів перестане контролювати тариф на газ. За оцінками міністерства економіки, 2021-го ціна може вирости приблизно на 20%.

Митна вартість імпортного природного газу в січні 2021-го зросла на 23,5% порівняно з груднем 2020-го. Середня його ціна становила 7044,9 грн за 1000 кубометрів.