Чи можуть звільнити працівника, який досяг пенсійного віку.

В Україні діє принцип рівності трудових прав громадян незалежно від будь-яких обставин (досягнення пенсійного віку, отримання пенсії).

Як повідомляє Головне управління Держпраці у Дніпропетровській області, у Кодексі законів про працю України не передбачені особливості для звільнення працівників, які досягли пенсійного віку. Особи, які мають право на пенсію, оформлюють її в Пенсійному фонді України.

Відповідно до вимог Закону України, роботодавець не має права звільняти працівника, якщо він досяг пенсійного віку. Якщо такий працівник не бажає більше працювати, він може бути ініціатором припинення трудового договору.

«Громадяни похилого віку мають право на працю нарівні з іншими громадянами, яке додатково гарантується державними цільовими програмами, територіальними та місцевими програмами зайнятості населення», — сказано в повідомленні.

Якщо такий працівник бажає й надалі працювати:

роботодавець може його звільнити за власною ініціативою лише у випадках, передбачених ст. 40 та 41 КЗпП України;
звільнення працівника за будь-якими іншими підставами не дозволяється;
жодна з цих підстав не містить особливостей щодо звільнення працівників, які досягли пенсійного віку.
Виплата зарплати:

Чтайте також:  В Кривому Розі розстріляли молоду пару. Люди шоковані

при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємств, а проводиться в день звільнення;
якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред’явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок;
про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, роботодавець повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум. В разі спору про розмір сум, належних працівникові при звільненні, роботодавець в будь-якому випадку повинен в зазначений у цій статті строк виплатити не оспорювану ним суму.