“Не ти перша, не ти остання!”: Жінка три дні проходила з мертвою дитиною в утробі. “Бо у лікарів вихідний”

У Тернополі жінка три дні проходила з мертвою дитиною в утробі, бо у лікарів був вихідний.

Про це на прохання жінок, які були в одній палаті з дівчиною, яка втратила дитину написав Олексій Боцян.

Чоловік зазначив, що трагедія сталась у перинатальному центрі Тернополя. Туди в п’ятницю о 14.45 звернулась вагітна жінка. Вона поскаржилась, що не чує рухів плода. Медики її госпіталізували, а лікувати взялись лише у понеділок, бо з 15 год. у них вихідний.

“Жінці, в приймальному відділені, лікар-узедист І. Куценко провела УЗД діагностику. Вона показала, що дитина двічі оповита пуповиною, і відзначається уповільнення рухів. З цим заключенням вагітна звернулася до лікаря О.М.Каспрук-Джигун, – пише Олексій Боцян.

Вона сказала, що немає приводу для хвилювання і подзвонила до лікуючого лікаря А.В.Куценка. Він ніяким чином не оглянувши жінку, госпіталізував її в відділення патології вагітних і сказав чекати до понеділка. В суботу 28.03. черговим лікарем жінці було проведено КТГ, результати якого були поганими. У дитини було погане серцебиття. Та на це не звернули належної уваги і призначили жінці крапельниці з рибоксином та фізрозчином”.

Чтайте також:  Уряд визначився з ціною на електроенергію для населення на наступні два місяці

Далі за словами Олексія, в неділю 29.03 з ранку знову було проведено КТГ. Тоді серцебиття ще прослуховувалося, але жінка продовжувала скаржитися на відсутність рухів плода. Лікарі знову проявили байдужість, сказавши що це нормально, так має бути, бо дитина велика а жінка маленька. В вечері того ж дня було зроблено повторне КТГ, але серцебиття дитини вже не прослуховувалося.

“Відразу було викликано чергового лікаря, який констатував внутрішньоутробну загибель дитини. Жінка почала сильно плакати, на що лікар їй сказав: ”Що ти виробляєш? Не ти перша, не ти остання”. Також викликали УЗД-спеціаліста, який був дуже роздратований через нічний виклик, – зауважує Олексій Боцян.

В понеділок 30.03 зібрався консиліум лікарів на чолі з начмедом. В результаті лікарі вирішили перекласти вину за смерть дитини на саму породіллю, аргументуючи це тим, що жінка занадто пізно звернулася до них”. Жінка звернулася о 14.45, а вони по п’ятницях працюють до 15.00. Породілля запитала, чому вони не провели їй кесарів розтин ще в суботу, коли були погані результати КТГ, погане серцебиття у дитини, нащо їй лікар Волошин відповів, що в суботу в них вихідний і ії ніхто нічого робити би не став.

Чтайте також:  Яка ситуація з курсом долара в Україні: в НБУ пояснили важливі деталі

Жінку три дні від неділі тримали з мертвою дитиною в лоні в відділені патології і кололи медикаментами, які затримують розкладання плода. Крім того лікарі продовжували робити жінці КТГ і проводити акушерські огляди. І лише 31.03. жінці нарешті простимулювали пологи і вона народила мертву дівчинку. Дитину одразу ж віддали батькові для поховання”, – йдеться у дописі.