Продовження карантину та послаблення обмежень: засідання уряду 22 квітня

Продовження карантину в Україні можуть ухвалити на засіданні уряду 22 квітня.

Раніше відповідне рішення Кабміну вже анонсував головний санітарний лікар України Віктор Ляшко. За його словами, карантин в Україні можуть продовжити до 12 травня.

– Чекайте середи. На засіданні уряду буде ухвалено рішення про продовження або скорочення карантину. Головний санітарний лікар прогнозує, що щонайменше до 12 травня. Рішення ухвалює уряд, – зазначив Ляшко.

Таку саму дату назвав і глава МОЗ України Максим Степанов. Він додав, що українців очікує деяке послаблення карантинних заходів.

– На найближче засідання уряду МОЗ буде виносити постанову щодо продовження дії карантину — продовжувати ми збираємося до 12 травня. Це викликано тим рівнем захворюваності, який є, і рівнем небезпеки, який несе коронавірусна хвороба, – заявив Степанов.

Однак він додав, що водночас уряд може послабити карантин і зняти низку обмежень у країні. Зокрема, пропонується відкрити парки, музеї та бібліотеки після 24 квітня.

Чтайте також:  На Буковині через "червону зону" посилили карантин: що забороняють

За його словами, попри деякі пом’якшення, українці й далі будуть зобов’язані дотримуватися суворих правил, щоб не заразитися коронавірусом. Тобто, про ослаблення маскового режиму поки не йдеться.

Карантин в Україні – все, що варто знати
3 березня 2020 року в Україні було повідомлено про перший підтверджений випадок зараження коронавірусом. Пацієнт перебував у Чернівецькій області, саме цей регіон досі є лідером за кількістю заражених. 13 березня в країні зафіксували першу смерть від коронавірусу – в Житомирській області померла пенсіонерка.

Станом на 9.30 21 квітня в Україні 6 125 випадків Сovid-19, 161 людина померла. 415 пацієнтів здолали недугу.

11 березня уряд ввів карантин на всій території України на період до 3 квітня. Крім того, Верховна Рада ухвалила закон про карантин, в якому регламентуються права під час пандемії, а також в ньому передбачені штрафи в разі порушення.

Чтайте також:  Вибори в Білорусі: ЦВК повідомляє про рекордну явку на дострокове голосування

25 березня Кабінет міністрів України запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України до 24 квітня.

3 квітня уряд ухвалив рішення про посилення правил карантину з 6 до 24 квітня. Зокрема:

перебування у громадських місцях без засобів індивідуального захисту (маска, респіратор);
переміщення вулицею групою понад дві особи, за винятком супроводу дітей або службової необхідності;
особам до 14 років заборонено перебувати у громадських місцях без супроводу батьків, опікунів або повнолітніх родичів;
перебування на вулиці без документів, що засвідчують особу;
відвідування спортивних і дитячих майданчиків;
відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових, прибережних зон, за винятком необхідності вигулу домашніх тварин однією людиною;
відвідування установ паліативної допомоги, органів соцзахисту населення;
відвідування навчальних закладів;
проведення будь-яких масових заходів (культурних, спортивних, релігійних, громадських), за винятком заходів для забезпечення роботи органів влади.