Немовлят з українського притулку роздягли догола на зйомках фільму в Росії

Дітей знімали оголеними у фільмі “Дау. Дегенерація”

Навколо фільму “Дау. Дегенерація” російського режисера Іллі Хржановського розгорівся неабиякий скандал через залучення до зйомок немовлят з українських притулків.

Експерт з дитячої нейропсихології Олена Самойленко написала на своїй Facebook-сторінці, що немовлят використовували як акторів для зйомок сцен з насильством стосовно них.

“Не можна так просто взяти і вдарити по немовляті досвідом фрустрації, думаючи, що нічого не буде. Не можна примушувати дітей довго кричати в кадрі навіть з дозволу батьків, адже батьки можуть не знати нюансів дитячої нейропсихології та неврології. А потім – х*ак – чому дитина в 4 роки пісяє в штани, чому дитина кострубато говорить, чому хлопці ніжки каченятам ріжуть”, – зазначила жінка.

Самойленко нагадала, що у немовляти немає тестових або якихось неважливих періодів.

“Не можна користуватися ними з метою мистецтва, керуючись тим, що дитина була “в несвідомості і не сказала “ні!”. Не варто ліпити на немовлят бутафорські або справжні електроди, щоб показати, що Радянський Союз – це х**вая мода. У сцені з немовлятами важкі почуття героїв-немовлят передавалися через справжні почуття “акторів-немовлят”. Які не могли довго дивитися в камеру і “дати знак оператору, що не можуть більше зніматися”, – заявила Олена.

Чтайте також:  Розваги перетворились на кошмар: на сніговій гірці дитина наткнулась на металевий прут.

 

 

За її словами, на таких знімальних майданчиках повинні бути не тільки батьки, але і представники служби у справах дітей, педіатр і дитячий невролог.

“Сцена з немовлятами здалася мені насильницькою. По-перше, тому що діти не могли відмовитися від зйомок, не могли сказати, що їм не подобається оточення. Вони плакали, а дорослі їх заспокоювали. Це неадекватно, це могло спровокувати депресію, фрустрацію і страх смерті у дитини”, – попередила Самойленко.

Самойленко звернула увагу на той факт, що дітям-сиротам за згодою опікунів з дитбудинків під час зйомок зробили ЕЕГ за призначенням лікаря (діагностичну процедуру по виявленню епілептичних станів).

“Якщо дітям у сцені “Дегенерації” було призначено ЕЕГ, гіпотетично, у них могли підозрювати епілепсію. Для таких дітей стимуляція світлом, стрес, істерика, підвищений пульс і частота дихання можуть стати провокуючим чинником і викликати напад”, – підкреслила психолог.
Крім того, на роль сина головних героїв у картині також взяли хлопчика-сироту. Отже, дитина була на проекті “в сім’ї”, а потім повернулася в дитбудинок.

Чтайте також:  Українцям загрожують великі штрафи за порушення самоізоляції: скільки заплатять і як перевірятимуть

“Думаю, Україні слід ініціювати розслідування участі дітей-сиріт у “Дау”. Зрозуміти, хто привозив дітей на майданчик, яке до біса ЕЕГ, чому дозволили дітям кричати, чому їх знімали оголеними, яким чином забезпечувалися права дитини на зйомках? Нарешті, хто отримав гроші за цю “акторську роботу”?” – обурилася Самойленко.