12 липня – свято Петра і Павла: історія, традиції, чого не можна робити цього дня

12 липня святкують Петрів день, свято апостолів Петра та Павла. День ангела Петра й Павла.

12 липня православна церква святкує велике свято – день апостолів Петра та Павла. Народна назва Петрів день або День Петра.

Апостоли Петро та Павло мають статус первоверховних – за свій внесок у розвиток християнства. Вважається, що Петро є фундаментом церкви, а Павло – упорядковувачем правил та носієм головних цінностей церкви.

Хто такий апостол Петро

До зустрічі з Ісусом Христом Симон був рибалкою, мав родину – брата Андрія, який теж став апостолом і отримав ім’я “первозваний”? дружину та свекруху. Спаситель позвав його з собою та дав нове ім’я – Петро, що перекладається як “каміння, скеля”. Набагато пізніше, перед Своїм Вознесінням, Господь скаже Петру:

“Ти – скеля, і на скелі оцій побудую Я церкву Свою, і сили адові не переможуть її”.

Петро був одним з найяскравіших учнів Христа. Це йому Христос пропонував йти по воді. Це він тричі зрікся свого Вчителя, але після того покаявся та усе подальше життя спокутував свою провину, хоча Христос його простив.

Мав дар зцілення і навіть воскресіння з мертвих. Люди настільки його обожнювали, що виносили хворих на вулиці, щоб тінь апостола Петра торкнулася їх та зцілила.

Чтайте також:  Коли буде Вербна неділя 2024 року: чи змінилася дата через новий календар, традиції свята

За свою проповідь у Римі, у 64 році, був закатований та повішений на хресті на Ватиканському пагорбі. Але за бажанням Петра, хрест перевернули догори ногами – апостол вважав, що не має права вмерти так, як Христос. Але навіть у цьому є символізм – своїми ногами апостол Петро вказує людям шлях до неба.

Зараз на цьому місці розташований Собор апостола Петра у Ватикані, а самого апостола Петра вважають першим Папою Римським.

Дружина Петра до останньої хвилини була поруч з ним і теж померла у Римі.

Апостола Петра зображений з ключами від Раю, адже за переданням зустрічає душі померлих у воріт Раю.

У книзі Нового заповіту є два розділи, автором яких є апостол Петро, які так і називають – Перше послання апостола Петра та Друге послання апостола Петра.

Хто такий апостол Павло
Савл ніколи не мав власної родини, був вченим чоловіком, книжником та фарисеєм, який із особливою наснагою переслідував та ганьбив християн. Саме він був присутній на побитті камінням апостола Стефана – першого, хто загинув з апостолів через проповідь Христа.

Згодом Господь Сам прийшов до Савла та спитав: “Чому ти женеш Мене?”, і від сяйва Господа Савл втратив зір. Три дні Савл плакав і молився, щоб Господь його простив. Бог пробачив Савла, повернув йому зір та дав нове ім’я – Павло. З того часу апостол Павло став ревносно проповідувати Євангеліє, розповідати про свою зустріч з Господом, втрату та повернення зору. Через його палку проповідь тисячі людей стали християнами.

Чтайте також:  У Польщі 19-річна дівчина знайшла у лісі немовля: історія отримала несподіване продовження

Апостол Павло теж, як і Петро, зустрів свою смерть у Римі, у 67 році. Його катували як проповідника нової віри за наказом імператора Нерона. А на тому місці, де тричі вдарилася об землю його голова, почали бити струмочки. Зараз це місце звуть “Три фонтани”. А біля могили Павла через декілька століть збудований собор Святого апостола Павла у Римі.

Символічно зображається з мечем та книгою послань.

Йому належить найбільша частина діянь апостолів – Нового Заповіту. Апостол Павло є автором 14 послань Нового Заповіту.

Що можна робити цього дня
День Петра та Павла вже не є пісним, тому можна вживати будь-яку їжу.

У “день Петра” з давніх-давен за традицією до храму приходили з квітами та віночками, у яких вплетені маки.

Петрів піст скінчився, тому обмежень у їжі немає. Цього дня не можна сваритися, ображати інших, вживати лайливих слів. Бажано провести день у спокої і молитві.