Олімпіада-2020: Дар’я Білодід здобула першу для України медаль

Дзюдоїстка Дар’я Білодід здобула першу медаль для української збірної на Олімпійських іграх у Токіо. У ваговій категорії до 48 кілограмів 20-річна спортсменка здобула бронзову нагороду, перемігши ізраїльтянку Ширу Рішоні.

У півфіналі Білодід поступилася представниці господарів змагань Фуні Тонакі.

В 1/8 фіналу українка здолала сербку Міліцу Ніколіч, а в чвертьфіналі – Катаріну Косту з Португалії.

Білодід та Тонакі йшли серед лідерів світового рейтингу вагової категорії до 48 кілограм (друге та третє місця). Вони двічі змагалися між собою у фіналах чемпіонатів світу: обидві сутички завершилися перемогами українки.

Однак у січні 2021-го Білодід зазнала першої поразки від Тонакі на Мастерсі в Досі. Таким самим чином закінчився виступ для українки у півфіналі Олімпійських Ігор.

Визначити переможця у протистоянні між українкою та японкою вдалося лише завдяки правилу “золотого рахунку” – за чотири хвилини сутички жодна із суперниць не дозволила іншій заробити очко.

Чтайте також:  Дискваліфікація: Білорусь запропонувала взяти російських спортсменів до своєї Олімпійської збірної

Сутичка між суперницями тривала сім хвилин. А ключовий момент відбувся на 6:59 хвилині – Тонакі виконала прийом іппоном і втримала Білодід на татамі.

Після поразки у півфіналі Білодід могла лише розраховувати на бронзу. Для цього їй потрібно було перемогти ізраїльтянку Ширу Рішоні.

Рішоні у 2021 році здобула усього одну нагороду – “бронзу” на гран-прі в Антальї. Але змогла дійти до бронзового фіналу завдяки перемозі у втішній сутичці над представницею Китайського Тайпею Чен-Хао Лінь.

Проте здолали ще й Білодід ізраїльтянка не змогла. Українка перемогла іппоном наприкінці сутички, втримавши суперницю.

Шлях Дар’ї Білодід до бронзи Олімпіади
Другий раунд. Перемога над Міліцею Ніколіч (ваза-арі – 4:00)
1/4 фіналу. Перемога над Катаріною Костою (іппон – 5:28)
1/2 фіналу. Поразка проти Фуни Тонакі (іппон – 7:00)
Бронзова сутичка. Перемога над Широю Рішоні (іппон – 4:00)
Після фінальної сутички українська дзюдоїстка розплакалася. Білодід не змогла поборотися за золоту медаль, однак залишає Олімпіаду з першою олімпійською нагородою у кар’єрі.

Чтайте також:  Українські баскетболісти розгромною поразкою завершили груповий етап чемпіонату Європи U-20

Що означає ця медаль для Дар’ї Білодід
Перша олімпійська нагорода у кар’єрі – до цього Білодід не змагалася на Олімпіадах.
Перша медаль України на Олімпіаді-2020. До Білодід її міг здобути стрілок Павло Коростильов, але у фіналі він посів четверте місце.