Маршрутки по ціні таксі: що чекає жителів передмістя Києва

Вже восени 2021 року очікується, що вартість проїзду в приміському столичному транспорті зросте мінімум на 10%. Таке подорожчання пророкують експерти, а ось в Київській обласній державній адміністрації кажуть, що проїзд подешевшає.

джерело: 24 канал

Чи зросте вартість проїзду в приміських маршрутках
Експерти кажуть, що вже у вересні проїзд подорожчає в усіх маршрутних таксі, які курсують між столицею і правобережною частиною Київської області. Прогнозують, що проїзд зросте як мінімум на 10%, а на деяких популярних маршрутах можливе зростання на 16%. Таким чином, замість 30 гривень доведеться платити мінімум 35.

Про це повідомив голова Асоціації перевізників Київської області Олексій Павленко виданню ” Вести “.

Так, нещодавно на маршрутах №392, 379 і 420, які курсують між Ірпенем та станцією метро “Академмістечко” в Києві вартість проїзду в столицю подорожчала на 4 гривні і тепер становить 24 гривень. А маршрутка № 381 від Ірпеня до метро “Оболонь” вже коштує 27 гривень, замість 23.

Крім цього, очікується, що вартість проїзду виросте на Бородінському, Ірпінському, Васильківському та Києво-Святошинському напрямках.

Головним причинами подорожчання проїзду перевізники називають погіршення фінансового стану автотранспортної галузі після карантину, а також збільшенням вартості запчастин, паливно-мастильних та інших матеріалів.

Чтайте також:  Українці зможуть продавати валюту через термінали та отримувати перекази за допомогою додатку “Дія

Транспортний аналітик і урбаніст Олександр Гречко зазначив в коментарі 24 каналу , в Київській області досить багато існує приватних перевізників, які самі вирішують, який рівень вартості проїзду встановлювати, щоб не зазнавати збитків. Однак є деякі нюанси, які не дають підстав називати будь-які підвищення обгрунтованими.

У приватних маршрутках немає жодного обліку пасажиропотоку, який би міг свідчити про реальний економічний стан підприємства. Вони працюють за готівку в 95% і не зацікавлені в безготівковій оплаті,
– каже урбаніст.

“Все маршрутки надають низька якість перевезень пасажирів, не мають кондиціонерів, брудні і часто ламаються. Це свідчить про максимальної економії власниками маршруток”, – говорить Олександр Гречко.

Він додав, що приватні перевізники часто скаржаться на те, що роками працюють в збиток. Однак треба розуміти, що бізнес який приносить збитки роками працювати не може. Тим більше є випадки, коли представники маршрутників здійснювали збройні перестрілки в Броварах, щоб зберегти можливість працювати на тому чи іншому маршруті. За збитковий бізнес так не борються.

Ринок перевезень в Києві, області і в цілому по Україні давно потрібно реформувати. Так як більшість такого транспорту працює лише за готівку, що потім перетворюється в чорний нал, який йде на невідомі напрямки і фінансування,
– додав Гречко.

Чтайте також:  В Україні встановили рекордну середню зарплату для розрахунку пенсій

Що кажуть чиновники
А ось прес-служба Київської обласної державної адміністрації повідомила, що в маршрутках Київської області подешевшає проїзд. Так, глава області провів зустріч з перевізниками і домовився про зниження тарифів там, де підвищення відбувалися протягом 2021 року. Мотивуючи це тим, що таке підвищення не може перевищувати 15-18%.

Зараз вже знижені тарифи на дев’яти маршрутах. Це розумний компроміс, що враховує економічні реалії, в яких працюють перевізники, і можливості населення оплачувати їхні послуги. Вважаю, що інші постачальники послуги також повинні з розумінням поставитися до платоспроможності людей і переглянути тарифи,
– підкреслив голова Київської ОДА Василь Володін.

За даними управління пасажирських перевезень Київської облдержадміністрації, скорочення вартості проїзду відбулося на наступних напрямках:
Вишневе – Київ;
Боярка – Київ;
Васильків – Київ;
Криве Озеро – Київ;
Ірпінь – Київ;
Чабани – Київ;
Петрівське – Київ;
Крюківщина – Київ АС Київ;
Крюківщина – Київ АС Південна.
Збільшення вартості проїзду на жодному з перерахованих напрямків не перевищує 18%.