Викрита таємна угода ВООЗ і Китаю про походження коронавіруса, вся правда

Британські ЗМІ дізналися, що Китай дозволив ВООЗ проводити перший етап розслідування походження коронавіруса тільки за умови, що експерти вивчатимуть виключно версію про його природне виникнення і не будуть торкатися можливого витоку ковіда з лабораторії. У ВООЗ все спростовують. Джерело: The Sunday Times Як вважає газета, ці дані в черговий раз підтверджує вплив Пекіна на функціювання Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Там пояснюють, що Китай став цілеспрямовано нарощувати свій вплив на ВООЗ ще з часів спалаху важкого гострого респіраторного синдрому SARS, що стався в 2002-2003 роках в Китаї. Тоді гендиректорка ВООЗ Гру Харлем Брунтланн жорстко критикувала китайську владу за повільність дій при боротьбі з епідемією і приховування відомостей від міжнародного наукового співтовариства. Як пише джерело, офіційний Пекін тоді серйозно обурився.

Пік протистояння Китаю з ВООЗ настав тоді, коли керівництво ВООЗ випустило рекомендацію відмовитися від поїздок в ті райони КНР, де виявлено захворювання. В результаті цього, за оцінкою експертів, китайська економіка недорахувалася близько 6 млрд доларів.

Чтайте також:  Сенсація! Ліки від ковіду з крові лами успішно проходять тестування

На цьому тлі Пекін взявся за внутрішню реформу ВООЗ, спрямовану на обмеження повноважень гендиректора організації, в тому числі в питанні рекомендацій щодо відвідувань тієї чи іншої країни. Реакція ВООЗ на дані про таємну угоду з Китаєм У ВООЗ спростували твердження британської газети The Sunday Times про таємну угоду з Китаєм щодо розслідування походження коронавіруса.

Ці дані там назвали “інформаційним вкиданням”. “Головним пріоритетом ВООЗ є завершення найбільш гострої фази пандемії COVID-19. Ми надаємо допомогу країнам при розробці повної, що спирається на надійні дані відповіді на поставлені перед ними виклики”, — заявив представник ВООЗ у відповідь на статтю в британському виданні. Коронавірус може мати штучне походження — які є докази Норвезька вірусолог Біргер Серенсен і професор лондонського Університету Святого Георгія Ангус Далгліш ще в минулому році написали статтю про штучне походження коронавируса.

На думку дослідників, шиповидний, або спайк-білок, що дозволяє коронавірусу зв’язуватися з заражаємою клітиною, був змінений в ході експериментів, що проводилися в Китаї. Вони стверджують, що ряд з чотирьох амінокислот з позитивним зарядом міг бути внесений в структуру шиповидного білка лише штучно, що істотно збільшило здатність вірусу інфікувати клітини. Тоді статтю норвезьких вірусологів піддали критиці.

Чтайте також:  Борис Джонсон: 90% пацієнтів реанімації є двічі вакцинованими

Вчені заявили, що структура шиповидного білка коронавируса могла змінитися природним шляхом в процесі еволюції. Нещодавно ж розвідка США оприлюднила інформацію, що три дослідники з китайського Інституту вірусології Ухань в листопаді 2019 сильно захворіли і навіть зверталися за допомогою в лікарню. У Штатах припускають, що пандемія коронавируса почалася саме тоді, проте Пекін цей факт приховував. Гендиректор ВООЗ Тедрос Аданом Гебреісус поки не виключає жодної версії про походження та поширення коронавируса. При цьому в звіті місії ВООЗ, яка провела розслідування про джерело інфекції в Ухані, найбільш імовірним називали шлях передачі вірусу від людини до тварини.