Рекордний спад в саудівських резервах є лише прелюдією – Bloomberg

Нафтові доходи країни в І кварталі скоротились на 24%, не-нафтові – на 17%


Центральний банк Саудівської Аравії вичерпав свої чисті іноземні активи в березні найшвидшими темпами принаймні з 2000 року, що свідчить про серйозність шкоди, яку наніс обвал цін на нафту. Згідно з даними Bloomberg, падіння більш ніж на 100 млрд ріалів ($27 млрд) призвело до скорочення запасів до $464 млрд. найнижчого рівня з 2011 року. В першому кварталі влада королівства зіштовхнулась з дефіцитом у розмірі 34,1 млрд ріалів, який в основному покривався за рахунок внутрішніх та зовнішніх запозичень.

Рекордний спад в саудівських резервах є лише прелюдією – Bloomberg
Економісти говорять, що найбільшому експортеру нафти в світі доведеться «глибше копати в запасах», незважаючи на скорочення видатків та прагнення більше покладатись на запозичення, щоб протистояти історичному овалу на товарних ринках. Продажі сирої нафти складають більшу частину доходів країни.

Чтайте також:  Нафта дорожчає: як зросли ціни на сировину після великого обвалу

Наразі королівство готується до другого «нафтового удару» від безпрецедентного скорочення обсягів нафтодобування про яке домовились ОПЕК та ї союзники після руйнівної цінової війни між РФ та Саудівською Аравією.

Лише близько третини загального зниження чистих іноземних активів відображає використання владою її поточного рахунку, а ще третина – доларову ліквідність, ймовірно,введену в банківську систему, згідно з даними, опублікованими у вівторок валютним управлінням Саудівської Аравії. Решта, скоріше всього, пішла на компенсацію відтоку капіталу.

Минулого тижня міністр фінансів Саудівської Аравії Мохаммед аль-Джадаан заявив, що королівство скорочуватиме резерви всього на 120 млрд протягом всього року. Уряд не використав жодного із свої резервів для покриття дефіциту бюджету в першому кварталі і отримаа 9 млрд ріалів на своєму поточному рахунку в центральному банку, зазначило Міністерство фінансів.

Ціна на нафту марки Brent впала більш ніж на 50% в березні і з того часу ще більше, торгуючись на рівні близько $20 за барель, що набагато менше $76,1 по оцінкам МВФ. Доходи від нафти впали на 24% у порівнянні з минулим роком до $128,8 млрд, не-нафтовий дохід впав на 17%.

Чтайте також:  Експертка розповіла, від який факторів може залежати курс долара у грудні

«Це дуже критична ситуація для Саудівської Аравії, – сказала Моніка Малик, головний економіст Комерційного банку Абу-Дабі. – Ми очікуємо побачити подальше скорочення валютних резервів,і тиск посилиться у другому кварталі через зниження цін на нафту та добування».

Мінфін країни заявив, що влада не буде покладатися на власні резерви, натомість планує збільшити запозичення до 220 млрд ріалів цього року. Згідно із даними, зібраними Bloomberg, Саудівська Аравія вже двічі виходила на міжнародні ринки облігацій та запозичила загалом $19 млрд у місцевих та міжнародних інвесторів.