Уряд підтримав надання кредитів малому бізнесу під державні гарантії

Навіть якщо підприємець не зможе показати дохід, оскільки не працював під час карантину, він зможе отримати кошти

Уряд підтримав проект закону, який пропонує запровадити механізм надання кредитів представникам малого і середнього бізнесу, що зазнав фінансових втрат внаслідок пандемії COVID-19, доступу до фінансових ресурсів, шляхом отримання кредитів з частковою державною гарантією. Про це повідомляє прес-служба Кабінету міністрів за результатами засідання 29 квітня.

«Ми розуміємо, що малий та середній бізнес не має достатньо запасу міцності. Саме цим людям ми маємо допомагати. Уряд запропонував зміни, що дадуть змогу отримувати кредити в банках під державні гарантії», – прокоментував прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Глава уряду пояснив, що навіть якщо підприємець не зможе показати дохід, оскільки не працював під час карантину, він все одно зможе отримати кошти.

Чтайте також:  Щоб могли навчатися за українською програмою: що вигадав уряд для дітей, які зараз за кордом

Гарантії надаватимуться міністерством фінансів за пулом кредитів суб’єктів господарювання, які будуть видаватись банками-кредиторами. Після затвердження парламентом відповідних змін до Бюджетного кодексу України та закону про державний бюджет на 2020 рік, уряд окремими рішеннями встановить умови відбору банків та порядок надання таких гарантій, зазначається в повідомленні.

Повернення кредитів буде гарантуватись через надання відповідного майнового забезпечення виконання зобов’язань перед банком-кредитором.

Новий інструмент дозволить підтримати українську економіку в складний період, дати можливість суб’єктам господарювання розвиватись, а громадянам – працювати.

Нагадаємо, 1 лютого 2020 року стартувала державна програма «Доступні кредити 5-7-9%», метою якої є спрощення мікро- та малого бізнесу до банківського кредитування. За попередніми розрахунками програма сприятиме створенню понад 90 000 нових робочих місць.