Під головуванням Кличка: Мери міст провели таємну нараду

Два дні тому в режимі суперсекретності відбулася перша онлайн конференція за освітою партії мерів.

Одним з її ініціаторів був мер столиці Віталій Кличко. Партія повинна стати загальнонаціональною і створена напередодні місцевих виборів в країні.

Про це повідомляє ZN, UA з посиланням на свої джерела.

Згідно з даними видання, на нараді точно був присутній мер Дніпра Борис Філатов, мери інших великих міст, представники глав Харкова і Одеси. Нову партію підтримали і колишні топ-політики. У нараді зокрема брали участь представники екс-прем’єра Володимира Гройсмана. Зараз мер Києва також є головою Асоціації міст України, представляючи на цій посаді інтереси мерів перед центральною владою.

За словами одного з джерел, місцеві вибори – це стартовий майданчик для нової партії. «Є серйозні ЛОМи (лідери громадської думки – ред.), Які дивляться на те, що відбувається з країною і розуміють, що треба щось міняти. Спочатку це були розмови про чергову партію кількох мерів та ін., А тепер всі розуміють, що така партія, це не містечкова історія що злітає.

Чтайте також:  Ердоган, Путін та секс-скандал з підробкою порно: як Росія втручається у вибори у Туреччині

Вже неможливо дивитися на те безумство, що відбувається в країні, потрібно створювати нормальну загальнонаціональну політичну силу, яка буде в першу чергу відстоювати інтереси місцевого самоврядування, представляючи себе в усій країні. Країну будують від низу до верху, а не зверху вниз.

Як це відбувається в Європі. Ідеологія? Як такої ідеології в постіндустріальному суспільстві немає. Умовно кажучи, ми за добробут, справедливість і порядок», – повідомив ZN, UA одне з джерел. Обговорюються можливі внутріпартійні праймеріз: «Однак для всіх очевидно, що зараз об’єднання йде навколо мера Києва. Відносно Віталія Кличка у більшості мерів немає відторгнення. Так, він не суперпрофесіонал. Але, по-перше, немає альтернативи. А по-друге, він вміє маневрувати і чути всіх. Чи є у нього глобальне мислення? А у кого в цій країні сьогодні воно є?

Чтайте також:  Отакої: мер Києва Кличко розлучається

Треба, щоб була команда. Управлінців. І щоб вона не була презентована якимись друзями, кумами чи 95-м кварталом. Тобто залишилися в цій країні управлінці, з різних регіонів можуть об’єднатися. Це не означає, що візьмуть лідера на прапор і понесуть. Ніхто не збирається просувати Кличковським, гройсмановскіх тощо.

Збираються ті, кому небайдужа країна. Ми приймемо всіх, з ким у нас немає ідеологічних протиріч», – повідомив виданню інше джерело. Що стосується корупції серед деяких мерів, то співрозмовник парирував: «Нехай влада проводить розслідування і садить, а не тримає на гачку роками. Корупціонер Труханів? Доведіть і посадіть. Корупціонер Кернес? Зробіть те ж саме. А не тримайте роками на гачку в своїх інтересах». Як пише видання, глава столиці на майбутніх виборах робить ставку не на ще діючу УДАР, а на нову партію.