Страховики змінюють свої умови страхування для персоналу. Що вам варто знати про страхування від коронавірусу

Українські страховики готуються до нового спалаху захворюваності COVID-19 і переглядають свої програми медичного страхування персоналу, пропонуючи роботодавцям краще захистити власних працівників і бізнес. Серед основних змін – покриття від коронавіруса стає обов’язковим, збільшується попит на опцію психологічної допомоги.

“З огляду на, що коронавірус теж має ознаки сезонності, ми вже сьогодні готуємося до нового спалаху і модифікуємо медичні страхові програми, – розповідає керівник управління особистого страхування компанії” ІНГО “Марина Зварич. – Також відповідно підготовлено наше сервісний підрозділ, котре надає консультаційну та організаційну допомогу . Кількість співробітників контакт-центру збільшено, всі вони мають медичну освіту та пройшли спеціальне навчання “.

За даними ІНГО, під час попереднього спалаху Коронавірусние захворювання серед застрахованого персоналу перехворіли 10-15% працівників. Вони отримували виплати або організаційну допомогу і супровід під час лікування. Протягом кінця 2020 і в 2021 році компанія сплатила лікування своїх клієнтів від ковіда 34,3 млн грн.

Чтайте також:  Озвучено найкращі продукти проти стресу

Однак нові штами COVID-19 є більш агресивними, які швидше за поширюються і можуть викликати тяжкий перебіг хвороби з більш складними наслідками, тому страховики модифікують свої програми.

Як пояснює Марина Зварич, програми медичного страхування персоналу розширюють покриттям лікування як нескладних амбулаторних випадків, так і важких стаціонарних випадків. Більшість корпоративних програм страхування відтепер включають покриття COVID-19 не як додаткову опцію, а як обов’язкова умова. Страховий захист має різні варіації з певними лімітами як на амбулаторно-поліклінічну допомогу, так і на стаціонар. У тому числі і на базі приватних клінік. Адже зараз, крім державних медичних установ, стаціонарне лікування від ковіда забезпечують також деякі приватні заклади.

“Якщо застрахована особа отримує медичну допомогу в державному секторі, де лікування оплачується з бюджету, ми надаємо додаткове лікарське забезпечення, покриваємо допоміжні препарати і діагностику, які не входять до державного пакет”, – пояснює Зварич.

Чтайте також:  У Києві засоромлений чоловік звернувся до медиків, ювелірна робота зі статевим членом. Фото в статті

Серед інших нововведень в страхових програмах слід зазначити і додаткову опцію психологічної допомоги після перенесеної хвороби. “Насправді ця опція існувала і раніше, проте не користувалася попитом, – уточнює Марина Зварич. – Однак ускладнення, які викликає COVID-19 і їх вплив на психічний стан людини, зробили цю опцію досить популярною для страхової програми”.

Крім посилення програм медичного страхування, страхові компанії розробили спеціальні програми, що передбачають не організацію і оплату лікування, а грошове відшкодування в разі захворювання коронавирусной хвороби. Через таку вузької спрямованості такі програми значно дешевше, ніж добровільне медичне страхування (ДМС), а їх особливістю є те, що страховка починає працювати вже після встановлення діагнозу.