3 жовтня – 276-й день року за Григоріанським календарем, до кінця року залишається 89 днів. У XX і XXI століттях цей день відповідає 20 вересня Юліанського календаря.
Яке свято 3 жовтня 2020
Цього дня світ відзначає Всесвітній день тверезості, День «поганих дівчат», Всесвітній день грибника, Всесвітній день ходьби, Міжнародний день скромного сміху, День пошуку каштанів, Всесвітній день стомованих пацієнтів.
У США – День приголомшливих диких жінок, День бойфренда, День карамелі з заварним кремом, День технарів, у Молдові – День вина, у Вірменії – Всенародне свято вина, в Ізраїлі – свято кучей (Суккот), у Німеччині – День німецької єдності, в Гондурасі – День солдата, в Італії – День пам’яті жертв імміграції.
Пам’ятні дати 3 жовтня, річниці та події
У 1863 році президент США Авраам Лінкольн оголосив кожен четвертий четвер листопада Днем подяки.
Цього дня 1906 року в Берліні на морській конференції представників 29 країн був затверджений міжнародний сигнал лиха на морі. Спочатку він складався з букв CQD – перші дві букви означали стандартний виклик усіх радіостанцій, а буква D була додана до сигналу, оскільки з неї починається англійське слово Danger – небезпека. До цього поєднання букв моряки відразу ж підібрали фразу «Come Quick, Danger» – «Ідіть швидше, небезпека». Мовою абетки Морзе фраза мала дуже складний вигляд. Тому підібрали інший сигнал з чисто технічних міркувань – «три точки, три тире, три точки» – «SOS», який розшифровували по-різному: «Save Our Ship» (Врятуйте наш корабель), «Save Our Souls», «Save Our Spirits» (Врятуйте наші душі), «Swim Or Sink» (пливіть або потонемо), або «Stop Other Signals» (припиніть інші сигнали). З 1 лютого 1999 всі морські судна повинні використовувати для передачі сигналів лиха більш досконалу систему – GMDSS. Але сигнал «SOS» усе ще може застосовуватися.
У 1941 році в цей день американські хіміки Лайл Гудхью і Вільям Саллівен запатентували аерозольний контейнер для розпилення.
У 1945 році у віці 10 років Елвіс Преслі взяв участь у конкурсі юних талантів і завоював другий приз. За пісеньку «Стара овечка» він отримав 5 доларів.
У 1956 році в Нью-Йорку були продемонстровані перші в світі атомні годинники для комерційного продажу – «Atomichron».
У 1973 році в Києві було відкрито пам’ятник великій українській поетесі Лесі Українці.
У 1990 році 3 жовтня відбулося об’єднання Німеччини, яка була розділена після Другої світової війни.
У 2003 році в Тибеті був проведений перший власний конкурс краси. Організатори отримали 10 заявок від претенденток, але в підсумку на участь у конкурсі зважилася тільки одна з них – 20-річна Церінг Кьі. Вона і стала “Міс Тибет” й отримала приз 2 тисячі доларів.
У 2003 році в Дубліні був відкритий рухомий пам’ятник хвилі «Irish Wave» («Ірландська хвиля»). Скульптура висотою 35,3 м і вагою понад 20 тонн здатна коливатися в діаметрі до 6 метрів при пориві вітру і потім повертатися у вихідне положення. І все завдяки 9-тонній противазі, вбудованій у конструкцію. «Irish Wave» – найвища і при цьому рухома скульптура в Європі. На створення пам’ятника пішло два роки, вартість проекту оцінюється в 893,5 тисяч євро.
Яке сьогодні церковне свято
Православна церква 3 жовтня вшановує пам’ять мученика Євстафія Римського. Інші назви свята: «Євстафій», «Астаф’єв день», «Астаф’єви вітри», «Вітряк», «Мельник». День був знаменитий своїми вітрами, у напрямку яких судили про майбутню погоду.
Що сьогодні не можна робити
Не можна дивитися в очі карооким людям – вони можуть випадково вас наврочити. Коли будете збирати яблука, не нашкодьте дереву. Чужих порад не слухайте – вони неправильні, дослухайтеся своєї інтуїції. В цілому, це день обману та ілюзій. Не з’ясовуйте стосунки й не затівайте сварки. Також небажано дарувати і приймати подарунки.
Прикмети на 3 жовтня
З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:
– Вітер південний – до теплої погоди, східний – до сонячних днів, північний – до морозів, західний – до рясних опадів;
– шишки виросли на верхніх гілках ялини – морози прийдуть наприкінці зими;
– тепло і літає павутина – снігу довго не буде.
3 жовтня іменини
Іменини у Михайла, Олега, Федора, Тетяни, Євстафія, Івана та Василя.