Додому на свята: на польському кордоні сформувались черги на кілька кілометрів

На кордоні з польського боку сформувались черги, які тягнуться по кілька кілометрів. Люди витрачають по пів доби, а то й добу, аби потрапити в Україну. Заробітчани й мандрівники повертаються додому на свята.

Джерело: 24 канал
У цей час багато європейців виїжджають на зимові канікули у відпустку, а іноземці українського походження спішать на Батьківщину до родичів. Жителі прикордонних областей повертаються із закупів у Польщі, везуть подарунки й продукти.

Заробітчанин Василь розповів, що аби повернутися додому – у черзі провів 12 годин. “Дуже багато людей, свята. Коли я під’їжджав, була колія 4 кілометри 400 метрів”, – зазначив чоловік.

Водночас Сергій повертався з Фінляндії до Новограда-Волинського. Він також пів доби простояв у черзі та витратив 150 євро за три заправки на пальне. Ще не один десяток літрів спалив, щоб не замерзнути, поки стояв.

Чтайте також:  На Одещині водій маршрутки облаяв ветерана АТО: його облили зеленкою – фото

Що треба знати про перетин кордону
Речниця Волинської митниці Валентина Черниш закликала пам’ятати про те, що є обмеження на ввезення продуктів харчування до 2 кілограмів кожного найменування на 1 особу.

Якщо ви хочете старенькій мамі привезти ліки, то не більше 5 упакувань на 1 особу. І загальне правило для усіх – до 50 кілограмів до 500 євро можна везти з собою товару без оподаткування,
– нагадала Черниш.

Аби не застрягнути в чергах надовго, прикордонники й митники радять моніторити ситуацію в різних пунктах пропуску з обох сторін на відомчих сайтах або на порталах облдержадміністрацій. Їхати треба туди, де менший наплив.

Скупчення автомобілів на в’їзд в Україну перед зимовими святами – типова щорічна ситуація на кордоні. Пожвавився рух й коли більше людей пройшли повний курс вакцинації.

Чтайте також:  Пенсії сім'ям загиблих: хто з родичів має право отримати та у якому розмірі

Як працюють прикордонники
Старший офіцер відділу організації прикордонного контролю Тарас Моржинський зазначив, що оформлення одного громадянина триває приблизно 3 – 4 хвилини, якщо все гаразд з документами і в телефоні є додаток “Дій вдома”.

“Ми посилили прикордонні наряди, огляд транспортних засобів, посилили прикордонні наряди з перевірки документів, в 5 прикордонному загоні створені резерви, які можуть прибути й діяти в будь-який час, коли буде справді накопичення транспортних засобів”, – зауважив Моржинський.

Важливо! На хвилю збільшення пасажиропотоку очікують й після свят, коли люди повертатимуть в Європу на роботу.