У Польщі спростили умови працевлаштування українців: що відомо

Польський президент Анджей Дуда підписав законодавчі зміни, які покликані спростити працевлаштування іноземних громадян з шести країн. Нові правила почнуть діяти вже з другої половини січня.

Джерело: Prezydent.pl
Про це повідомили в канцелярії президента. Зміни мають стати чинними після їхньої публікації в урядовому віснику.

Як саме у Польщі спростили працевлаштування для українців
Тепер громадяни України та ще п’яти країн зможуть працювати у Польщі без відповідного дозволу на роботу не пів року, як це було раніше, а 2 роки на підставі декларації про доручення роботи.

Нагадуємо! Досі декларація про доручення роботи дозволяла іноземцю в Польщі виконувати роботу протягом шести місяців на рік, а отримання наступної декларації відбувалося після перерви терміном 6 місяців.
Спрощення стосуються також отримання дозволу на тимчасове або постійне проживання у Польщі. Так, наявність задокументованого місця проживання в Польщі та постійного джерела доходу більше вже не є обов’язковими умовами для подання заяви на карту побиту. За новими правилами, достатньо підтвердження того, що доходи мігранта принаймні не є нижчими за мінімальну заробітну плату в країні (3 010 злотих брутто на місяць). Для такого підтвердження може знадобитися, наприклад, договір, в якому зазначена ставка.

Чтайте також:  Безкоштовне обов’язкове тестування на коронавірус: закон передали на підпис Зеленському

Також новий дозвіл на проживання та роботу не будуть вимагати у випадку зміни посади при збільшенні зарплати.

Інші зміни, які можуть зацікавити українців в Польщі
З початку 2022 року у Польщі набули чинності зміни для водіїв. Тепер порушників правил дорожнього руху каратимуть значно суворіше.
Стали актуальними зміни правил щодо виплат у зв’язку з непрацездатністю через хворобу (zwolnienie lekarskie L4). Нововведення мають на меті запобігти зловживанню лікарняними.
У Польщі виросли ціни на пів сотні лікувальних препаратів. Водночас понад 1 000 інших ліків стали доступнішими.
Польща спростила умови працевлаштування для лікарів з України.